Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sajnos nem működik a videókárt...

Fajka Dániel kérdése:

Sajnos nem működik a videókártyám DVI kimenete, így csak egy HDMI kimenetem van, viszont en két monitort szeretnék használni. Így lehetséges lehet?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten, és láttam hogy van bizonyos USB3.0- HDMI átalakító. Ezzel hozzá tudnám "csapolni" a másik monitoromat a géphez? Gondolom nehézkes, mert nem a videókártyához csatlakozna a második monitor..

2021. okt. 12. 06:18
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Milyen típusú videokártya? Displayport nincs?

Ha valami régi gagyi kártya érdemes használtan másikat venni pl a hardverapróról. Olcsóbban megúszhatod a teljes kártya cserét, mint ha átalakítót vennél.

2021. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
El lehet osztani a HDMI-t, de akkor mindkét monitoron ugyan az lesz.
2021. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan szokott lenni, hogy például a laptopokon van olyan USB C kimenet, amely egyben displayport kimenet is, ezzel működik az USB C -> displayport (vagy HDMI) átalakító. De ezzel sem mindegyik átalakító működik, mert valamelyikhez aktív kell, valamelyik működik passzívval is.

Mi a grafikus kártya gyártója és típusa pontosan?

2021. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
GeForce GTX 1050 Ti OC a videókártya típusa, és nem rég vettem. (hardverapron) Lehet hogy hibás lehet a DVI bemenet? Most hogy említetted (első válaszoló) a displayport bementetet, az is van rajta. Eddig nem tudom miért, de nem is figyeltem hogy van. :o
2021. okt. 13. 05:44
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Azt egyszerűbb HDMI -vé alakítani.

[link]

2021. okt. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megrendeltem! Remélem ezzel működni fog :) köszönöm a segítséget
2021. okt. 14. 06:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyből megismerte az átalakítóval! Köszönöm a segítséget :)
2021. okt. 15. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!