Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon miért indul újra a gépem?

Vajon miért indul újra a gépem?

Figyelt kérdés

Néha bootolásnál kiírja, hogy "cpu-fan error", ilyenkor belépek a biosba és kikapcsolom a monitorozását, mert szemmel láthatóan működik az amúgy nem gyári proci hűtő de valamiért nem érzékeli.


De ez a kisebbik gond, a fő gond, hogy most már random időközönként újraindul a gépem és mikor a Windows 10 bejelentkezés jönne be akkor megint újraindul. Ez Win hiba is lehet, gondoltam újratelepítem a rendszert de most legutóbb be sem bootolt, kb. 2-3 másodpercenként indult újra egy kattanás kíséretében. Áramtalanítottam és vártam, aztán kb. 8. újraindulás után elindult.


A hőmérséklet játék közben is nagyon alacsony, jó minőségű ház (be quiet 801) több ventilátorral meg 750-es táppal.

Gép: Asus Strix Z270E Gaming, core i7 6700 cpu, Rtx 2080, 16GB Ram, stb.


Ha a táp haldoklik annak van más előjele?

Vagy ha az alaplap? erre a kettőre gyanakszok elsősorban, lehet őket tesztelni valahogy?



2021. okt. 13. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A kattanás a HDD olvasófej alaphelyzetbe állása. Próbáld másik táppal, próbáld csökkentett módban indítani, vedd ki az egyik RAM modult (ha több van), majd csere a másikkal. Cseréld le a proci ventilátort, reseteld a BIOS-t. Próbáld ki egy live Linuxal, használd egy pár óráig, ha azzal nincs ilyen hiba, akkor HDD / SSD ellenőrzése, majd Windows reinstall.
2021. okt. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én jobban megnézném azt a cpu ventit, error-t nem szokott véletlen kiírni
2021. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-essel értek egyet. Ha a BIOS többször jelzet ránéznék, másik ventilátor vagy megnézni hogy van beállítva. Lehet nem éri el a BIOS által kívánt rpm-et a venti és emiatt hogy védje a procit lekapcsolja a gépet.
2021. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A CPU fan szenzor a beállított limithez képest figyeli a cuccot. Visszaveszed vagy kikapcsolod és máris nem hiba. Ha jó a hőfok, én ramhibára tippelek. Memtest86 lehet a barátod. Vagy próbálgasd a modulok csereberéjét teszt célból, ha valamelyiknél újraindulgat, akkor az hibás lesz.
2021. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A biosban van valami "fan tuning" vagy milyen opció, azt lefuttattam és átállította magának a beállításokat mikor mennyire menjen a ventilátor, és ma egész nap nem indult újra.


De lehet nincs összefüggés mert van amikor napokig nem indul újra. Aida szerint most is 20-30 fok közt van minden, terhelés alatt is jól hűt a rendszer.

Lehet a 3-asnak lesz igaza.

2021. okt. 13. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Jellemzo az ujraindulasra, hogy teljesen hidegen (nehany ora allas utan), vagy mar uzemmelegen (nem tulmelegedve) indul inkabb ujra? Hotagulasbol eredo mikroszkopikus kontakthibara gondolok. Persze a ramteszt nalam meg mindig alap volna.
2021. okt. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na megint előjött. 3-4 másodpercenként újraindult a gép. RAMokat kezdtem kivenni egyesével, a gond megoldódott (?)

Nem tudom két modul a négyből vagy az alaplapi foglalatuk lett szar, a másik 2 jó ramot nem merem kivenni és átrakni


Amúgy HyperX DDR4 - 4x4 GB KIT, az egyik RAM már cserélve lett mert szar volt újonnan, most egy másik modul is beszart (vagy amit gariba kicseréltek?) pár év után. Minőség :D


Mondjuk

2021. okt. 16. 05:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a RAM kiszedés megoldotta már ellegózhatsz velük, hogy megtud melyik a hibás. Vedd ki mind, tegyél vissza mindig egyet. Ez a legegyszerűbb, de nem tudom van olyan hiba amikor csak 2-4 kites rendszernél jön elő.

Ha meg garis cseréltesd. Az a legbiztosabb.

2021. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos / nem sajnos, nem RAM gond... csináltam azóta új kérdést

(külső merevlemez zavar be ha csatlakoztatva van)

2021. okt. 16. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!