Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre a laptopra milyen windowst?

Erre a laptopra milyen windowst?

Figyelt kérdés

[link]


Kaptam egy laptopot, viszonylag új mert alig lett használva. Nekem ez a laptop munkára, youtube videó nézésre, játékra kell. (Euro Truck Simulator 2)

Lényeg az hogy erre használnám a gépet, minden benne van ami az áru kereső írt, csak RAM van bővítve 8GB-ra. Akitől kaptam ő azt mondta, hogy windows 7-et használt rajta, de csak azért mert azt szokta meg, de sok hardverre nem volt drivere.

Most nincs rajta windows, és gondolkodozom, mit tegyek rá, pontosabban mit vegyek, OEM kulccsal akarom használni, nem KMS és társai.



2021. okt. 14. 01:05
A kérdező szavazást indított:
Windows 10 Pro
Windows 10 Home
Windows 8.1 Pro
Windows 8.1
Windows 7 Pro
Windows 7 Home
Windows 7 Ultimate
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Az a processzor órajel:

"Processzor órajel 1.5 GHz"

bődületesen kevés, az Euro Truck Simulator 2 ( [link] ) minimális követelményeihez is:

"Processor: Dual core CPU 2.4 GHz"


Pláne, hogy a laptopban levő videokártya:

"Videokártya modell AMD Radeon R5 M230"

a játék által minimálisan elvárt kártyához

"Graphics: GeForce GTS 450-class"

képest is gyenge:

[link]


Esetleg - ha van némi kísérletező kedved - megpróbálhatsz valami kisebb gépigényű ablakkezelővel ellátott - így legalább a rendszer kevesebbet eszik - Linux-disztribúcióval - Linux Mint XFCE, Xubuntu, Manjaro XFCE,...

2021. okt. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akitől kaptam pont, hogy ets 2-zott 40-50fpsen low grafikán.

Nem baj ha az ETS 2 szaggat mondjuk, ha netalantán nem valós, tudom, hogy ez a laptop nem egy gammerpc. :D

Linuxhoz béna lennék, de köszi tippet, lehet kipróbálom.

2021. okt. 14. 07:00
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Mindenképp Win 10, ha driverek is vannak hozzá. A weboldalak és a böngészők túl gyorsan fejlődnek, még mennek Win 7-el, de mivel már nem támogatott, a böngészők se kapnak sokáig frissítést, amint ez megtörténik egyre több oldal fog problémázni.
2021. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Windows 10-et telepítettem, mindjárt megveszem az OEM kulcsot :)

Köszi mindenkinek.


Egész gyors a laptop ahhoz képest hogy gyenge.

2021. okt. 14. 15:40
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
51%
Ma már szerintem egyértelmű, hogy hacsak nem valami 10 évnél régebbi leleted van, akkor a windowsok közül csak a 10-et érdemes. Régebbit csak akkor, ha ezt valamilyen oknál fogva nem lehet működésre bírni...
2021. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a frissítésekkel nem akarsz kinlódni szenvedni akkor mindenféle képp(en) Windows 7 vagy 8.1 pro.
2022. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!