Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázzam le? Többi lent

Hogyan formázzam le? Többi lent

Figyelt kérdés
A laptopomban kicseréltettük a hdd-t ssd-re, és visszaadták a régi hdd-t is de nem tudom hogyan formázhatnám le. Tegyem vissza a laptopba? Szakember csinálta szóval én nem merek hozzányúlni. Mit tehetnék?

2021. okt. 14. 09:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem KELL tenned.
2021. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Dehát rajta maradt minden adat és szeretném leformázni, csak nem férek hozzá.
2021. okt. 14. 09:35
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Tedd be egy külső keretbe, azt USB portba tudod dugni, le tudod formázni és egy külső HDD lesz belőle.
2021. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Rá kell kötni egy számítógépre, amin van valamilyen op.rendszer - és arról is indul, pl. egy haver asztali gépe.

A saját laptopodhoz is kötheted, de ehhez költeni is kellhet: USB-s dokkoló, külső meghajtó ház, a dvd helyére berakható tartó, stb.

Ezután simán lehet formázni, de mivel ez rendszerlemez volt lesznek rajta rejtett partíciók, -előbb ezeket kell megszüntetni.

Ideiglenesen vissza is teheted, és egy liveCD (vagy akár egy Windows telepítő) segítségével is megoldható a dolog.

Ha nagyon nem megy a dolog, szerintem bármelyik szervízben megoldják neked.

2021. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Külső házam van, de abba ha beleteszem, és beledugom az usb kábelt, akkor egy picit megtolja kifelé, és amikor csatlakoztatom a géphez, nem csinál semmit. Lehet hogy a házból hiányzik valami? Vagy a merevlemez nem kompatibilis a házzal?
2021. okt. 14. 09:42
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges leformáznod. Az asztalfiókban tárolva semmilyen különbséget se fogsz látni rajta..
2021. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ok. És ha egyszer úgydöntök hogy eladom? Inkább most formázzam le minthogy addigra elfelejtsem hogy nincs leformázva és úgy adjam el valakinek.
2021. okt. 14. 09:53
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Eladás előtt úgyis be kell raknod valamibe kipróbálni, mert képeket fognak kérni az állapotáról. Sőt az a jó, ha elve a hirdetésbe beteszed ezeket, amin látszik a lemez sorozatszáma, meg olyan fotót is teszel fel róla amin látszik. Így biztosítod, hogy nem kamuzol.
2021. okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
ritka kevés ember vehet használt vinyókat manapság
2021. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
#9 ez nem igaz, én egy halom HDD-t adtam már el, irodai gépekből, mert SSD-re lettek cserélve. RAID tömbökbe veszik mint a cukrot, mert ugye ott fontos, hogy egyformák legyenek, egy 6+ éves tömbben kipurcan egy lemez, újonnan már nem találsz olyat és akkorát.
2021. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!