Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valami baja egy monitorn...

Lehet valami baja egy monitornak ha olyan felbontásban használom amit nem támogat?

Figyelt kérdés

A kérdés adott!

Van egy 16:10-es képarányú, 24”-os TN paneles, 1920x1200-as nativ felbontású monitorom amit jelenleg egy laptopra kötve használok, mint elsődleges kijelző, tehát a laptop képernyő ki van kapcsolva, de ez lényegben mindegy is.

Annak idején PC-n használtam és a natív felbontásán ami szépen működött is, viszont ha 16:9-es felbontást állítottam be játéknál vagy csak a Windowsban, fura es olykor bugos is volt a kép vagy meg sem jelent semmi, csak sötét volt… nincs jel stb…

Most valahogy a laptop miatt simán megy 1920x1080-ban…

Torzítás nélkül!

Azért szeretném ezt a felbontást, mert a YT es úgy az összes sorozat, videó 16:9-es es ha 16:10-ben nézem akkor alul-felül fekete csík van…


Lehet így valami baja?


Meg még valami ami érdekesség…

Éjszaka lekapcsolt hosszabbítóval villog a kijelző! :O Mármint így be-be villan! Nem a led hanem maga a kijelző.

Azt hittem a lakással van valami, de költözés után másik helyen is csinálja, ez is mitől lehet?



2021. okt. 15. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lesz baja. Bár azt nem értem hogy 16:9 képet 16:10 kijelzőn torzítás nélkül hogy éred el, ha nincsenek fekete sávok (mert amiatt nem 16:10-ben használod), 2 oldalt levág belőle?


Ha villog akkor elosztóddal lesz gond. Monitor kap egy minimál áramot amivel a háttérvilágítást villogtatja. Nyilván teljesen kihúzott táppal nem lesz ilyen gond.

2021. okt. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Ez csak a CRT monitoroknál volt veszélyes, a laposaknak nem árt.
2021. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A CRT-nél sem volt veszélyes, mert ha nem bírta a felbontást, lekapcsolt.
2021. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!