Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet megtudni egy...

Hogyan lehet megtudni egy processzor kondícióját körülbelül?

Figyelt kérdés
2021. okt. 21. 19:56
1 2
 1/16 Pelenkásfiú ***** válasza:
90%

Miért, hány processzorod romlott már el?

Szerintem hamarabb cseréled le azért, mert elavult.

2021. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát még az Athlon X2 idejében nem tudom gyermekbetegsége maitt vagy nem, de általában mindig 80%-on ment, internetezés közben is, de csak egy idő után, nem tudom mi volt az előélete, a jelenleginek nincs ilyen kihasználtsága, de szeretném tudni az élettartamát tehát a kondícióját pontosabban.
2021. okt. 21. 20:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag sehogy.

Nincs olyan paramétere, amiből ezt meg lehetne állapítani.

2021. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én csak azt tudom, hogy ha a kihasználtság idle módban is magas akkor csökkent az élettartama...
2021. okt. 21. 20:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem ment tönkre CPU.
2021. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak azt tudom, hogy ha a kihasználtság idle módban is magas akkor csökkent az élettartama..."


Tehát ha az háttérben futó alkalmazások elmennek idle/alap órajelen is, nem igényelnek "turbó" módot és fut belőlük a feladatkezelőben 2 oldalnyi akkor már rossz a processzor? :D


Ez így hatalmas nagy sületlenség.

2021. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem, hogyha a kihasználtsága a processzornak idle módban is (amikor 1-5%-nak kell lennie, pl. tiszta rendszerindításkor) magas akkor kell gyanakodni a kondíciójára.
2021. okt. 21. 20:41
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez most megint olyan "nesze semmi fogd meg jól". Bele is baxnám a csákányt a gépbe, ha nálam a 16 szálon 5%-os lenne az idle :D

Egy sima 4/4-es i5 esetén meg az lenne a durva, ha százalékban ugyanannyi lenne az idle, mint nálam..


Driverek, Windows verziók között is van akkora különbség, hogy ugyanazon a processzoron sem lesz ugyanaz egy 2016-os Win10 idle-je meg egy 2021-esé..


Amikor piacra dobták a processzort akkor minden ezzel foglalkozó oldal letesztelte. Te az évek múlásával leteszteled ugyanolyan körülmények között és ha kijön ugyanaz +/- néhány százalék akkor a processzor hibátlan.

2021. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
60-70%-ban nem mehet egy processzor csak internetezés közben, annak valami baja van. Nekem a régi Athlonnak ilyen hibája volt, nem tudom, hogy a kicsi hűtés miatt vagy mi miatt lehetett, de annyit tudok ,hogy újonnan vettem és akkor még rézmagos hűtővel használtam, nem tuningoltam egyáltalán, de azt tudom, hogy magas volt a magos kihasználtsága zenehallgatás, internetezés, idle módban.
2021. okt. 21. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az inkább valamilyen szoftveres gikszer lehetett
2021. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!