Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire rosszak a VA paneles...

Mennyire rosszak a VA paneles monitorok?

Figyelt kérdés
Már vagy egy hete olvasgatok eddig IPS monitorom volt viszont a VA panelesk ugyan azokkal a felszereltségekkel olcsóbbak.Lehet rajta képet szerkeszteni vagy arra nem valók?Azért kérdem mert azt mondták,hogy a feketéje nagyon jó de a színei nincsenek olyan jók mint egy IPS monitornak,meg az is olvastam,hogy játék alatt van valami fekete elkenődése effektus,meg a betekintési szögek sem olyan jók mint egy IPS monitornak.Meg 1440p-ben gondolkodnám és az igaz,hogy 27'-ban nagyon jó de kicsik a betűk olvasásra?Ha ez így van akkor 32"-on pl már nagyobbak lennének a betűk?És 32"-nál nem áll fent ugyan az mint 1080p 27"-nál,hogy nagyobb kijelző és jobban látszanak a pixelek?

2021. okt. 26. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Képszerkesztésre a színhűség miatt az IPS legjobb. VA én TN esetében nagyot torzul a kontraszt és a szín a beesési szög változásával. Teljesen alkalmatlanok képszerkesztésre.


IPS-en kívül... nincs más technológia, amit nagyon ajánlanék. Nyilván OLED panelekből vannak már különféle RGB stb színhelyességet garantáló monitorok is, de azoknak meg végképp egekben az áruk.


A betűk meg akkorák, amekkorára állítod őket. Minden rendszerben lehet bezűméretetállítani. A neked panaszkodók egyszerűen csak lusták voltak egy 5 perces google problémamegoldást találni erre, ésarendszerre fogták a saját butaságukat. Denem hibáztatom őket, ők is csak a szuper magyar oktatási rendszer áldozatai, amit továb ra is építü k szépen lefelé....

2021. okt. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na most,hogy van ez a betű állítás mert én beállítottam magasabb százalékra a windowson is meg a böngészőkben is eddig nem is lenne gond de vannak külső programok amikben nem nőtt a betűk mérete vagyis aprók maradtak így közel kell mennem a monitorhoz szemüveges vagyok amúgy meg most nem száz százalékos a látásom sem.Viszont nekem azt mondták,hogy állítsam be a monitor méretezést alapból 25-ös léptékekben lehet állítani azt mondják 125% az megfelel az 1080p-ben látott méretnek viszont oké értem én,hogy sokan pl 125%-on használják de mi értelme akkor az 1440p-nek ha 1080p méreten használom oka tudom még olyan méretben is több pixel sűrűség de pl ha 1400p-ben mondjuk 4 fájlkezelő elfér egymás mellett ami azért 1080p-ben max kettő és még fedik is egymást akkor megkönnyíti a dolgokat minek skáláznám fel 125%-ra a monitort oda az előnye ilyen téren akkor.Szóval nem tudom manuálisan próbálkozzak 105 vagy 110%-al?Próbáltam keresni tweaker programokat hátha lehetne valamit buherálni de max a tálca ikon nagyítást tudtam elérni.

Ha megnézed a betűméret itt ott éppen határ eset néha nagyon kicsinek találom pár programban vagy pl az óránál de a fájlkezelő az tökéletes pl.

[link]

2021. okt. 26. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!