Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékfejlesztés ilyen procival...

Játékfejlesztés ilyen procival, vam értelme?

Figyelt kérdés

I5-4288U 4gen 2mag.


Próbálgattam programokat, mint pl unity meg unreal, unreal rengeteg időt vesz igénybe ha változtatok valamilyen textúrán, akár egy órán át is képes a "compiling shaders" popuppal dolgozni, unity szintén lassú...


Van így bármi értelme?... Úgy érzem sosem fog ez menni...


2021. okt. 27. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennél ezerszer gyengébb processzorokkal megáldott fejlesztői gépeken is készítettek már játékokat. Nem muszáj nagy gépigényű motorokat használni. Sőt, nem is kell feltétlenül bármilyet használni. Készíthetsz szöveges, vagy nagyon minimális grafikával megáldott játékokat (black jack, aknakereső stb). Ezeket is akár hetekig tart összerakni teljesen kezdőként. Ha ezeket megugrod, akkor ráérsz azon aggódni, hogy nem bírja a géped az unityt.
2021. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
C++, C stb nagyon alapos, expert szintű ismerete. Írd meg a logikát, a grafika ráér később.
2021. okt. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 ezek már megvoltak, főleg a szöveges és aknakereső. Ezekből rengeteget csináltam már.


#2 C-t tanulunk egyetemen, én belekezdtem fél éve a C++ba, ezért is kezdtem el használni az unrealt, mert már akarnék egy decent grafikát beleölni.

2021. okt. 28. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor vagy keresel olyan játékmotort, aminek alacsony a gépigénye (mondjuk valami 2 dimenziósat) vagy veszel erősebb gépet, amivel tudsz dolgozni.
2021. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, ha kövi félévre nem tesznek át önköltségesre, akkor lehet az utóbbi lesz. Köszi a válaszokat.
2021. okt. 28. 10:41
 6/6 thottee válasza:
Godot Engine. Tudsz vele fasza grafikát csinálni, és kenyérpirítón elfut. Keress rá.
2022. jan. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!