Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csippan a számítógépem...

Miért csippan a számítógépem bekapcsolaskor?

Figyelt kérdés
Ugye most lett cserélve az alaplap és processzor és az előző alaplapnál és procinál nem volt ilyen meg ha kikapcsolom a gépet a fülhallgatóm és a tartója ugyan úgy világít nem kapcsol ki ez mi miatt lehet?

2021. okt. 27. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy csippanás normális, azért világít, mert az van van beállítva a BIOS-ban, hogy ahova be van kötve az áram alatt maradjon, akkor is ha kikapcsolod a gépet.
2021. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A csippanás azt jelzi, hogy minden rendben, ezt 40 éve minden gép csinálja, csak valószínűleg a tiedben nem volt bekötve a csipogó. Az USB-t az alaplap a +5Vsb ágról táplálja, ez kikapcsolt állapotban is jelen van, így áram alatt maradnak az eszközök, hogy fel tudják ébreszteni a gépet. Vagy a biosban, vagy az alaplapon jumperrel lehet átállítani, hogy a +5V ágról táplálja, ami csak bekapcsolt állapotban van. Ilyenkor nem fog világítani, de például ha a billentyűzeten van bekapcsoló gomb, az nem fog működni.
2021. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahh nagyon szépen köszönöm nem is tudtam hogy ilyet is lehet a régi alaplapnak eléggé átláthatatlan volt a BIOS.
2021. okt. 27. 23:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindig be volt kötve a csipogó de az előzőnél nem csöpögött azt a gépet nem is én kötöttem össze hanem úgy hoztuk el és most hirtelen meglepett hogy csippan :'D
2021. okt. 27. 23:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Csipogott* rendes az autó correct
2021. okt. 27. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Én biosban ki szoktam kapcsolni, hogy induláskor ne csippanjon.

De biosba lépéskor igénylem a csippanást, azt bekapcsolva hagyom. (így feleslegesen nem kell sokáig nyomkodni a del-t)

2021. okt. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is azt szeretném de még nem találom 😅
2021. okt. 28. 12:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg azt se értem hogy van egy 3600mhz ramom cl16 és csak 2666mhz a sebessége biosban tudnám állítani de ha beállítom akkor nem jó neki valami
2021. okt. 28. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!