Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor hűtőbordáinak...

KZsolt kérdése:

A processzor hűtőbordáinak szennyeződése okozhat-e problémát egy pc indulásakor?

Figyelt kérdés
A jelenség úgy kezdődött, hogy először csak kb. harmadik nekifutásra indult el a vas, aztán még ezután is gondolkodott szegény (közben a venti pörgött ezerrel), végül kék halál. Aztán kipucoltam a belsejét, nem volt extrém koszos, de hűtőbordák viszont tele voltak pormacskákkal. Azóta gond nélkül indul. Lehetséges, hogy ez volt a baja?

#processzor hűtőbordái
2021. nov. 4. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A hőelvezetési hatásfokot rontja a bordákon megülő por, de ennyi. Ha az extrém mennyiségű por miatt annyira rossz a hűtés, hogy aktiválódik a magas hőmérséklet miatti vészleállítás, annak más eredménye is van (pl. sípolások), valamint egy 'hidegen' induló processzor a beállítás utáni tizedmásodpercek alatt nem képes olyan gyorsan és akkora felmelegedést elérni, hogy emiatt leálljon a gép.


Viszont a kék halálnak van egy kódja és szövege, ami leírja mi a gond.

2021. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint gyanús a masina...

Ahogy írtam, először több kísérlet után, de elindult. Ezt az követte, hogy bootolás előtt kiírta, hogy javításra van szükség, de kb. félóra után elindult.

A végstádiumban 2 rövid sípjelet produkált, arra azt találtam a neten, hogy a tápegység hibájára utal.

Aztán amikor tovább nyaktattam, akkor hibakódot nem írt ki, csak azt, hogy az automatikus javítás nem sikerült, és speciális lehetőségeket kínált fel.

Na ezek után kipucoltam, s azóta (már 2 napja) hasít, mint régen, már amennyire egy 10 éves gép tud... :)

Ja, és köszi a gyors választ!

2021. nov. 4. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a táp is 10 éves azért én megnézném azt is, mert a többszöri indítási kisérlet tipikus táphibára utal(púpos kondenzátorok).
2021. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a táp lehet ludas. Esetleg tisztítás közben megmozgattam csatlakozókat, amik előtte ki volta lazulva, erre gondoltam még.
2021. nov. 4. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!