Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudom a biosban kikapcsoln...

Hol tudom a biosban kikapcsolni hogy az usb csatlakozók ne legyenek áram alatt?

Figyelt kérdés
Mar egy jó ideje kerestem de nem találtam meg hogy hol tudnám kikapcsolni mert ugye ha leállítom a gépet akkor a headset áram alatt marad és világít.

2021. nov. 10. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy jumper az alaplapon, mert itt fizikailag kell átváltani a tápegység másik ágára, ami csak bekapcsolt állapotban van. De nézd meg az alaplap kézikönyvét.
2021. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 hypno ***** válasza:

Gondolom BIOS-a válogatja.


Az AsRock alaplapomnál az Advance/ACPI Configuration fülön kellett letiltani az összes egérre és billentyűzetre vonatkozó beállítást.


Mindazonáltal kapcsolóval ellátott elosztót használok és amikor kikapcsolom a gépet azt is kikapcsolom.

2021. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Néztem a kézikönyvet de nem nagyon találtam benne. Gigabyte b550 aorus elite v2 alaplap
2021. nov. 10. 08:49
 4/16 P.O.C. ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy, hogy az ErP engedélyezve van a Platform Power -nél.
2021. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A bios-ban általában van egy opció, hogy az USB-re a +5V vagy a +5VSB menjen-e ki. Az utóbbi kikapcsolva is áram alatt van, az előbbi nem.
2021. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm ha haza érek rápróbálkozok. (Remélem sikerül) :D
2021. nov. 10. 13:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy jumperrel tudod állítani az alaplapon, nézd meg azt is.
2021. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy jumpert találtam ami az lehet, a gépház kábelei felett ahol rá van kötve az alaplapra de nincs mellete jelölés vagy takarásban van az lehet, hogy cmos lesz?
2021. nov. 10. 16:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Ránéztem az alaplapra, szerintem ezen egy darab jumper nincs. Ha BIOS-ban nincs ilyen opció, akkor szerintem nincs rá lehetőség.
2021. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Most kikapcsoltam minden világítast de nem nagyon akar összejönni mert igazából csak az rgb-s headset világít egér bill nem. (Akkor se ha átrakom abba amibe a fülhallgató van)
2021. nov. 10. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!