Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop-ot és mobiltelefont...

Laptop-ot és mobiltelefont hány évente érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan 4 évente elég lehet? (Feltéve, hogy addig nem romlik el, értelemszerűen.)

2022. jan. 9. 15:07
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
74%

Attól függ milyen árkategóriát vettél, és mire használod, mert utóbbi időközben is változhat.

Ha már újkorában egy végtelenül lebutított, olcsó gagyi vacak volt, akkor lehet egy éven belül is érezheted úgy, hogy ideje leváltani.

2022. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel egy csúcstelefont reális a 4 év simán, bár nálam 3 és fél év volt a max.

Ha kapott volna normális supportot és szervizelték volna hivatalosan még lett volna +2 év is benne.

Nem vagyok egy Apple van, de ha beruházol egy csúcsszifonra azzal 5 évig sem lesz gondod, ja és gyári akkumulátort cserél hivatalos szerviz és 5 évig kap főverziót.(bár ezért ebben a kategóriában kapni fogom az ívet, 3, 2 1...)

2022. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kb csúcsmobil kategória volt amikor vettem.
2022. jan. 9. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk a laptopok egész jól szuperálnak, a legidősebb egy Dell laptop, lassan 12 éves és ssd-ram bővítés után tökéletesen működik, apám használja böngészésre kb. (aksi halott csak). Sok mindenttől függ, volt egy laptopom, amit folyton hordtam magammal, egyetemre órákra stb. annak a pántjai adták meg magukat és a billentyűzete, de szerintem laptopokat nem kell olyan gyakran cserélni.

Telefonokat már igen, 3-4 évnél nem igazán bírják tovább.

2022. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes mindkettőt ha nem működik megfelelően vagy az általa nyújtott szolgáltatások ne melegendőek. Laptopnál simán lehet ez 6-8-10 év is amilyen hardver van bennük :D
2022. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mobilnál egy közép kategóriás mondjuk 3-4 év. De általában előbb(2-3 év) meghal az akkumulátor vagy valami más. Ezeket nem feltétlen éri meg javítgatni. Egy csúcs kategóriás 4-5 év, és azt, ha ennél korábban megy tönkre meg is éri javítani.

Laptop, 100.000 Ft körüli olcsó belépőszíntű gépek mondjuk 2-3 évet bírnak, ha nem megy tönkre, akkor pasztázás, takarítás, újratelepítés, hdd csere ssd-re(ha eredetileg nem az volt benne) és még pár évet elmuzsikál. Aki ilyet vesz, az úgy sem használja netezésnél, filmnézésnél, office-nál többre, arra meg ez is megteszi.

Lényegesen drágább laptopoknál csak azért nehezebb megmondani, mert ott már felmerül az is, hogy mire akarja az ember használni. Ha azt is csak netezésre, meg hasonló, akkor amíg nem romlik el, és évente, két évente karban van tartva hardveresen és szoftveresen(pasztázás, takarítás, újratelepítés, ha szükséges) nyugodtan használható 6-8-10+ évig.

Ha komolyabb programokra is használja az ember(pl videóvágás, cad, játékok, stb), akkor 4-6 év után jó eséllyel erősebbre kell cserélnie, ha csak nem volt eredetileg "túlméretezve". De ez nem azt jelenti, hogy kuka, hanem azt, hogy másnak még nagyon is jó gép tud lenni további hosszú évekig.

Drágább gépeknél amíg valami fontos alkatrész, mint az alaplap, képernyő, processzor, videókártya nem megy tönkre, addig megéri javítgatni még 6-8-10 évesen is.(főleg, ha az ember ért hozzá) Egy törött zsanér, szakadt szalagkábel, rossz memória vagy hdd/ssd olcsón cserélhető, javítható. Illetve rossz akkumulátorral is használható marad. És meg ér annyit, mint egy új belépőszintű gép, szóval nem éri meg csak úgy eldobni.

2022. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

laptop ha jó minőségű akkor 5-8 évig is akár jó lehet



telefon 2-4 év


" Egy csúcs kategóriás 4-5 év, és azt, ha ennél korábban megy tönkre meg is éri javítani."


honnan veszed, hogy a csúcskategóriást 2 évesen "megéri" javítani?

mit éri meg rajta?


betört kijelzőt vagy akksit?


2 éves csúcstelefonba betört kijelző csere + munkadíj kerül majd annyiba, amiből kijön egy jó középkategóriás telefon, ami új is meg pont azt tudja, ha nem kicsivel többet



szóval a középkategóriás xoaimotól pontosan megkapod azt, amit előtte egy 200+ ezres samsungtól 2 évesen



ezek a középkategóriás telefonok 40-80 ezer körül vannak jó ár érték arányban, telefont én mindig itt vásárolok, 2-3 évet bírnak ki, nem sajnálom kidobni, egy csúcs telefon is ha kis is bírna 4 évet (nem bír ki javítás nélkül), 4 év elteltével amúgy is hót gagyinak, már már cikinek számít, főleg amikor egy olcsó budget telefon leveri mint vak a poharat


ez a 4-5 év inkább annak szól, hogy a matyik ezzel nyugtatják magukat, amiért olyan elmebetegek, hogy 300 000t is kiadnak a "legújabb" szarért

2022. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem Huawei P9 Lite van, 2016-ba vettem és még mindig tökéletesen működik. Csak akkor cserélem le ha már kipurcan.
2022. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!