Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Radeon RX 5600 XT videókár...

AMD Radeon RX 5600 XT videókártya - Túl alacsony alap órajel!?

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne:


A videókártyám alap órajele valamiért lecsökkent 6-14 MHz közé. Ennek ha minden igaz alapjáraton sem szabadna (amikor nincs megnyitva semmi) 5-600 MHz alá mennie. Ha jól emlékszem nekem olyan ~800 körül mozgott akkor is ha csak az asztalt bámultam. Legfrissebb driver van rajta (az egyel ezelőttivel is próbákoztam hátha az új driver zavarta meg), nem volt eddig sem tuningolva, nem használtam fullra járatva kb sosem. Annyi hogy a munkám miatt utoljára nagyjából 4-5 napja volt bekapcsolva a gép, akkor még nem volt semmi baja.

Böngészésnél nem okoz gondot, és terhelésre (játék, benchmark) felfut rendesen a teljesítménye, de amint vége azonnal visszaesik erre az alacsony értékre. Most is igazából csak annyit veszek észre rajta ha mondjuk elindítok egy játékot és ki "ALT+TAB"-olok belőle akkor az asztalon/böngészőben tudok csinálni bármit, de valószínüleg a nagy esés miatt befagy a játék képe és nem tudok visszalépni.


A kérdés elsősorban az lenne, hogy mennyire merjem így használni?

Másrészről pedig valami ötletet szívesen fogadnék, mit tudnék vele tenni, hogy rendbejöjjön?


Köszönöm!



2022. jan. 9. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg az AMD drivert,hogy nincs-e valami manuálisan elállítva. Illetve állítsd vissza alap beállításokra.
2022. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindkettőt de egyik sem segített :(
2022. jan. 9. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!