Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel lesz gyorsabb a...

Mennyivel lesz gyorsabb a laptopom, ha HDD helyett, SSD-t raknak bele?

Figyelt kérdés
Esetleg valami szám szerinti adatot ("is") tudtok adni/mutatni?

2022. jan. 12. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik és milyen.

Ha Sata III szinten maradunk akkor a legnagyobb elérhető elméleti sávszélesség az ~750MB/sec.

Egy 7200-as HDD tud jó esetben 150MB/sec-et, de általában vegyes olvasás/írásnál ez az érték max 100MB-on tanyázik de ez a jobb eset, nem ritka hogy ennek csak a fele megy. Az SSD-k azért gond nélkül hozzák a 500MB/sec értéket és az adatelérési sebességük nagyon jó.


Ott ahol nagy mennyíségű fájl mozog, ott az SSD lehet akár 5-10-szer gyorsabb is.

2022. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal.
2022. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal. Nem csak a sebesség számít, hanem az IOPS is. HDD-nél a fejet fizikailag oda kell vinni ahol az adat van, SSD-nél az elérés azonnali.
2022. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hú! De jó! Pont ilyen válaszokra számítottam!😀

Tényleg ezekre az infókra volt szükségem.🙂

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 13. 00:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En tobb mint egy 10 eves Asus laptopvan cserltem ki a HDD-et SSD-re, emelyrol mist a rendszer fut. A HDD-et meg beraktam, a DVD olvaso/iro helyere. Latvsnyosan gyorsabb lett a lapi, elvezet vele ujra dolgozni. KB 14 ezerbol lett egy "uj" lapim.
2022. jan. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5# nekem is pont ez a tervem vele!😀

(Ugyan ez a helyzet, egy kb 5-10 éves laptop, viszonylag jó hardverekkel, de lassú néha Eléggé.. és a boltban ezt javasolták, ugyan így a DVD helyére a winyó, bár én egy nem olyan nagy SSD-t rakatok/rakatnék bele, amin a Windows fog menni, és 1 néhány "alap" program amiket használok hobbi/munkához.)


Egyenlőre kb csak az tart vissza, hogy a DVD-t igazából nem szívesen vetetném ki a gépből... az néha hasznos hogy van.

5# Neked nem hiányzik a dvd?

2022. jan. 13. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dvd játszót lehet külső házba tenni, amit usb-vel rácsatlakoztathatod a laptopra, én így csináltam, érdekes módon egyszer sem használtam a DVD játszót azóta, már azt se tudom melyik fiókba tettem be 🤣 (Új válaszoló vagyok nem az #5-ös)
2022. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én DVD-t legalább 10 éve nem használtam.
2022. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, en sem használtam DVD-et 6-7 eve tuti
2022. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hú, ennyire kihalófélben lévő, OttHoni technológia a CD/DVD?😀

Igen, igazából én is főleg autóban CD-zek ha olyan a szitu..., de még azt is Blutooth-al oldom meg, leginkább...:) Úgy van véletlenszerű lejátszás (a változatosság kedvéért)!😀

2022. jan. 13. 21:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!