Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a Seasonic tápokkal?

Mi a baj a Seasonic tápokkal?

Figyelt kérdés

Szép estét kívánok, valahogy észrevettem amikor tápot kell ajánlani az oldalon, valahogy mindenki ódzkodik tőle..


Aztán felhozzák a Tier listeket, hatásfokot meg hasonló dolgokat..

Miközben a Seasonic a világ egyik legjobb tápegység gyártója, most akinek "nem ajándék" egy 550W 80Plus gold tápegység 30k-ért annak nem tudom mi a problémája tényleg.


Tény voltak gondok, AMD oldalon a videókártyakkal, RX Vega 56 meg a Vega 64-el de az sem ma volt..

Hír: [link]


Kiváncsi vagyok a dologra!



2022. jan. 13. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miert ajanlana barki is, ha van ar/ertek aranyban jobb alternativa?
2022. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi. Ott vna a hírben is :


"Triggered, again, by high GPU load, the problem this time is blamed on 'higher than normal peak current emitted [sic] by this particular range of GPUs' which triggers the power supply's internal cut-off - with figures given by the company suggesting a 51A peak for a single Vega 56 and 102A for a two-card CrossFire setup over a period of around 10 milliseconds. "


A 650Wattos tud 12V-os ágon 54A-t,ha ebből csak a videókártya beránt 51A-t akkor sok nem marad a procinak és nyilván leold. A 750Wattos már elmehet 62Amperig, bár még az is sovány. Mondjuk a Vegák stock 300Wattos áramfelvétele sem volt kispályás :D


Alulfeszelve már elmentek 200-220 Wattból is és ott már nem volt akkora rövid idejű csúcsáram sem sem.

2022. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert elkezdték ők is bérgyártásba kiadnak a tápokat, egyik legnagyobb előnyük volt hogy mindent ők gyártanak, nem használnak vacak kondikat stb.

Aztán volt egy S12III ami a béka segge alatt van minőségben, cserébe jó drága, meg Eco430 sem volt túl jó, akkor ott volt a régebbi Focus amivel problémák voltak.

Ok vannak jó szériáik de azok magasan átlag feletti áron, vagy más tápegységgyártótól olcsóbban is lehet venni Seasonic beles tápokat.

2022. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

550W 80plus gold táp az kérlek nem 30e, hanem 20:

[link]

Ez a baj a seasonic-kal, hogy nem versenyképesek az áraik. Arról az alsókategóriás tápról, amit a seasonic árul ennyiért, hát inkább ne beszéljünk... 3 már leírta

2022. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!