Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít egy jelerősítő?...

Mennyit számít egy jelerősítő? Mennyivel növeli meg egy router hatótávját?

Figyelt kérdés

Ha van egy alap (8-10 ezres) routerem, ennek a hatótávját mennyivel növelné egy jó minőségű jelerősítő? Hányszorosa lenne a hatótáv?


Sok gyártó ír elérhető hatótávot de a gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2022. jan. 20. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én vettem egy ilyet 3 szobás panellakásban gyakorlatilag szart se ért.

2022. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább egy repeatert ajánlok, cat 5 kábellal össze kötve. Jelerősítő nekem nem jött be, kb 10 métert megnövelte 15re, nekem meg 30 kéne :D inkább 15 méter után raktam be még egy routert bridge módba.
2022. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A jelerősítő már eleve csak a wifi sávszél felét tudja adni, mivel amit te letöltesz, azt ő egyszer letölti de egyidőben fel is tölti neked, magyarán X mennyiségű adatnál 2X adatot kell küldözgetnie. Inkább kábellel kellene megtoldani és oda tenni még ebmgy routert.
2022. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket vettem a routeremhez, növelte a hatótávot és a sebességet wifin:


[link]

2022. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2: te access pointra gondolsz (a repeater az pont a jelerősítő/extendert jelenti). Én is ezt javaslom. De persze a legjobb mindig a közvetlen kábelkapcsolat.


Ha wifi-wifi hálózat kell, akkor pedig mesh-ben kell gondolkodni. Kábel jobb...

2022. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös mármint a 3-asra gondoltál? Nem kötekedés, csak én is azt nézem, hogy mivel tudnék nem 184 ezerért wifi gigabites 5g jelet "távolságabbítani" :D
2022. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!