Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a géphez van értelme...

Ehhez a géphez van értelme 144 hzes monitort venni?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel i5 10400F

Memória: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB)

Videókártya: ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Alaplap: ASRock Z490 Phantom Gaming 4

Tároló eszköz: HDD: 1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM + SSD: 500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000

Ház: Zalman Z7 NEO

Tápegység: Seasonic Core GM 650W Gold


Szeretnék egy qhd-s, 144 hzes monitort, nyílván játékoknál full hdben menne, és a netezéshez, filmekhez kéne a qhd. Van értelme, vagy ezzel a konfiggal felejtős?



2022. febr. 16. 23:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
73%
Mit akarsz játszani? CSGO-nál van értelme, az biztos, bár oda a qhd felesleges lenne, bár filmezni még jó, lehet nem natívon is csézni. De mit akarsz játszani egyáltalán? ?? ? ? ? Diablózni pl. tök felesleges, azt tudod, ugye?
2022. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
AC-khoz gondolom, hogy nincs sok értelme, de r6hoz pl sztem lenne. A kérdés, hogy érne-e bármit. Illetve, ha freesynces (amd kártyám van) akkor ha több, mint 60 fps a játék jobb lesz-e?
2022. febr. 16. 23:58
 3/70 anonim ***** válasza:
3%
r6-hoz van, persze. Az nem egy nagy igényű játék, lazán verné neki a 144fps-t szerintem. syncet nem tudom, én sosem kapcsoltam be, 240hz-es monitorral sem, régimódi vagyok, a szemem már mindenféle ilyen képtöréshez vagy mihez hozzászokhatott, mert SOSE VETTEM ÉSZRE. :D
2022. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
70%
Hát AC-k hoz szerintem ez a kártya kevés lenne, hogy meglegyen a stabil 144 FPS
2022. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Tehát akkor ényegében, ha 144 hzes monitort veszek akkor annak akkor van értelme, ha a játékban kijön a 144 fps?

És ha talán más tudja... ha freesynces a monitor, a játékban viszont mondjuk csak 90 fps-t érek el, akkor az javít rajta és folyamatosabb lesz, vagy ilyenkor mi van?

2022. febr. 17. 00:05
 6/70 anonim ***** válasza:
24%
Hát igazából ami zavaró tud lenni az az FPS drop. Most pl ha egy fix 90-et tart, és azt szépen tartja akkor is teljesen jó lesz, de a 144Hz-nek úgy van igazán értelme ha ez a sebesség vna stabilan megcélpzva.
2022. febr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
16%

Ac-hoz minek kéne 144fps meg 144hz? Biztosan picit jobb érzés, de nem competetive, nem igényel 0.01ms-es reakciókat, az nem tényező.


"Tehát akkor ényegében, ha 144 hzes monitort veszek akkor annak akkor van értelme, ha a játékban kijön a 144 fps?" Lényegében igen, teljesen pontosan nem csak akkor. Mivel, ha 100fps-ed van, akkor is csomó framet hamarabb fog a monitor megjeleníteni, mint a kisebb frissítés.


"És ha talán más tudja... ha freesynces a monitor, a játékban viszont mondjuk csak 90 fps-t érek el, akkor az javít rajta és folyamatosabb lesz, vagy ilyenkor mi van?"


Csak annyi történik, hogy olyankor a monitor leveszi magát 90hz-re, hogy ne okozzon ilyen "képtörést", hogy egy frissítési ciklusban ott lesz felül az egyik frame, alul meg a másik frame fele, vagy hogy mondjam. Nem lesz gyorsabb, csak egyeseknek az zavaró, mikor így "elcsúszik a kép", mondjuk CS-ben azt látod, hogy a fal széle el van mozdulva, de csak egy pillanat az egész, én, ahogy mondom NEM veszem észre, másoknak zavaró. De én 97 óta játszom, 2004 óta versenyszerűen cs-ztem, hírből sem ismertünk ilyesmit, megszoktam. Nekem a célkereszt létezett, az ellenfél, meg a minimap, ilyenekre nem figyelhettem, mert nyilván közben lelőnek a picsába, amíg én azon kamillázok.

2022. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
25%

"A kérdés, hogy érne-e bármit. Illetve, ha freesynces (amd kártyám van) akkor ha több, mint 60 fps a játék jobb lesz-e?"


A rövid válasz: nem, nem lesz jobb észrevehetően.


Nem akarok ünneprontó lenni, de ha valaki nem versenszerűen űzi a gaminget, akkor a játékok 99,99%-ánál még csak nem is megindokolható a 144 hz (más felhasználásnál meg pláne nem).

Nem egyedül a magas frameratetől fog folyamatosabbnak tűnni a kép, ráadásul 60 fölött nem igazán van jelentősége. Én pl. nemrég vettem észre véletlenül a beállításaim túrása közben, hogy az egyik monitorom 120 hz-es... amikor vettem nem volt szempont, nem is érdekelt. Nem látom szebbnek a képét semmiben.


De ha véletlenül mégis megvennéd a monitort, akkor párszor próbáld ki azt, hogy valaki átállítja neked a játékban a fixált fps-t, amíg nem vagy a szobában, aztán teszteld, hogy észreveszed-e, mikor fut 60-nal és mikor 144-el. Kíváncsi lennék :D

2022. febr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
18%

Én Windowsban a kurzoron is észreveszem, ha nem 240.


Bár nekem 2004 óta nem volt 100hz alatt monitor.

2022. febr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
27%

Ez az FPS számháború már csak azért is visszás nekem, mert régen, amíg nem méregették tech oldalak minden szutyoknak a framerate szintjét, addig a kutyát nem érdekelte, hogy melyik játék milyen fixált fps-el fut. Szép? Szép. Folyamatos a kép? Az. Hát akkor meg?


Mondjuk én annál a 240 hz-es monitornál is kíváncsi lennék egy kettős vaktesztre. Kicsit szkeptikus vagyok :)

2022. febr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!