Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudja sok felhasznál...

Miért nem tudja sok felhasználó elfogadni, hogy drágák lettek a videokártyák, és nem is nagyon lesznek már olcsóbbak?

Figyelt kérdés
Hetente olvasni egy-egy kommentfolyamot különböző felületeken, hogy most már aztán tényleg le fog menni a VGA-k ára, és most már aztán úgy fogják az ember után dobni. Ezt olvasni vagy másfél éve időről-időre, de hát csak nem akar az ár lejjebb menni. Mire jó ez az önámítás egyeseknek?
2022. febr. 20. 22:19
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
34%
Na most már biztos, hogy megint ugyanaz az egoista tért vissza. Párhetente eljátssza ezt és jön a fellengzős szöveg, már ott éreztem hogy az lesz mikor jött a 3080 de rendeltem Tit rész :D
2022. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
36%

"Az MSRP nem kötelező érvényű."

Az MSRP az nem kötelező érvényű, viszont ismertek a nagy tételes eladási árak amik azt bizonyítják hogy nem a gyártó keresi gennyesre magát, mint ahogy állítod:


"A csóringerek azt hiszik, hogy a gyártók majd hozzájuk fogják igazítani az árakat."


Ez nyilvánvalóan nem igaz.


"Azzal hitegeti magát mindenki, hogy ha majd bedől a bányászás, akkor az árak is csökkennek."

A lámák biztosan. De a bányának is vannak alapvető informatikai és közgazdasági feltételei amit nem lehet megkerülni. Ma már ETH bányászásához több, mint 4GB VRAMra van szükség. Eljön az idő amikor a 8GB VRAM is kevés lesz és onnantól a videokártyák jelentős része egyszerűen kiesik ebből a buliból. Vagy áttállsz valamilyen istentudja milyen coinra, vagy eladod a riget és veszel ASIC-et. Nézd meg a bitcoint, azt sem tudod már jövedelmezően GPUval bányászni, átállt mindenki ASIC-re és hali.


Kérdés mi lesz a sok egyéb coinnal, ha mondjuk az ETH mögül felszabadulnak a nagy rigek, mármint az ilyen raktárnyi méretű bányák ahol tízezresével vannak a videokártyák... Ezek is felfutnak mint az ETH vagy nem..


Valamelyik videóban hallottam arról, hogy az ETHnál is nő bányászat nehézsége és talán idén nyáron lesz valami változás a rendszerben ami ide is elhozhatja az ASIC egyeduralmat, a bányászok ezekben naprakészebbek.


Ha meg a gyártókra és a közgazdaságra hivatkozunk akkor pontosítsunk egy kicsit: a bányán nem az AMD és az Nvidia keresett brutál jól, hanem azok a board partnerek akik kártyákat gyártották és fű alatt kiárusították őket egyenesen a gyárból. Ők sem annyiért adták el ezeket, mint amennyiért te a kiskerben látod, hanem a beszerzési ár felett valamennyivel, de jóval a kisker árak alatt.Kártyánként 100-150 USD tiszta profit egy 10 000-res rendelés esetén és hányan rendeltek ekkora meg nagyobb tételben...

2022. febr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
28%

A használt kártyáknak az árai már most mennek lefelé. A Hardveraprón figyelem az árakat, nyáron Pl. egy RX 580 8GB 180-200k Ft volt, most 110-130-ba megy. Azért az jelentős csökkenés, meg is van az oka (bányászat jövedelmezőségének csökkenése)


Ez már lehetséges, hogy az ETH bányászat befejezésének az előszele, ami valamikor 2022-ben fog bekövetkezni. Eleve az ETH miatt szabadultak el az árak, mikor elérte azt a szintet, hogy 4 Gigás kártyával már nem lehetett bányászni, mert akkor mindenki erős kártyát akart venni, mert megérte. Az a kérdés mennyire lesz jövedelmező bányászni a többi coint. Ez az idén el fog dőlni, ha minden igaz, én addig már nem vennék semmit.

2022. febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
22%
12, van egy rossz hírem. A 8GB kártyák manapság játékra már igencsak gyengék, tíz, de inkább 12GB az ideális. Tehát az gondolni, hogy majd elárasztják a használtpiacot a 8GB kártyák, és az milyen jó lesz, ez is tévhit. Lehet majd játszani velük passziánszt. Tizenhármas meg RX580-at emleget. Hagyjuk már!
2022. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
9%
A legtöbb embernek nem az a baja, hogy a gamer kártyák (3060<) drágultak, hanem az, hogy a gagyi kártyák is bedrágultak.
2022. febr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
30%

Tizenegy, miért volna egoista a kérdező, mert tud kártyát venni, te meg? Neki kellene a te kártyádat is megvennie, vagy hogyan gondoltad?


"Ha te olyan hülye vagy hogy bele fektetetsz (vagy a szüleid neked) egy 5-700 ezres kártyába"


Ez a mondatod el is árulja, hogy hány éves vagy, és mivel foglalkozol (isi). Ezer szerencse, hogy hétfő van, így nem tudsz már ilyen hülyeségeket ideírni, legalább is délutánig.

2022. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
9%

Nem tudom amúgy mit sír mindenki.

GTX1070/2080 szint DX12 alatt újonnan 150-200 euróért simán elérhető.


Én is most vettem vadi új GTX1060 6G szintű kártyát 36700Ft-ért boltból, garanciálisan.

2022. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
36%

" A 8GB kártyák manapság játékra már igencsak gyengék, tíz, de inkább 12GB az ideális."


Értem. Akkor az RTX3070 az ma már nem jó semmire, max passziánszra. Ezt jó tudni. Köszi az infót xD

2022. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
26%
Ebbe a kategóriába inkább többet nem jövök :D csak felbas.ák az embert.
2022. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
16%
20, mármint az csesz fel, hogy nem tudsz magadnak kártyát venni, mert túl drága?
2022. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!