Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legtöbb informatikus miért...

Legtöbb informatikus miért nem ajánla Asus laptopokat?

Figyelt kérdés
2022. márc. 16. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Hol talalhato errol statisztika?
2022. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom ki miért mit javasol vagy éppen nem, de nekem volt egy HP laptopom, 3 évig bírta, de túl sokat használtam rendeltetéseihez képest, volt egy Dell, ami 8 éves, és a mai napig csak akksit kellett cserélni hozzá. Végül van egy Asus, 2020 tavaszán vettem, eleve nem volt jó a ventillátor, majd egy év után cserélhettem is ki, és most megint hangos, de közben a képernyőn furán túl kicsi a betűméret, és 120% nagyításon tartom, ami azért érdekes, mert a szemem ugyanolyan már 10 éve, és a másik kettő laptop képernyőjével nem volt ilyen gondom. Az akksi is kezd tönkremenni benne. És akkor a 3 gépből ez volt a legdrágább. Szóval én biztos nem veszek többet Asus laptopot.
2022. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákeresel korábbi információkra, az Asus egyik leggyengébb, leggyakrabban meghibásodó gép.
2022. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Én sem szeretem az Asus-t, de az Acer-t mégannyira sem. Illetve a HP-t is kerülöm, voltak vele rossz tapasztalataim.
2022. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok olyan márkát ismerek, amit kollektíven bojkottálni kellene. Garancia van, gondolom az olcsóbb típusok problémásabbak, de ez több gyártóra is igaz. Kevés pénzért (ami persze sok, tudom) az ember ne várjon minőségi alkatrészeket. Vásárlásnál nem csak a processzort, memóriát, SSD-t kell nézni. Ugyanannyiért inkább vegyen az ember gyengébbet, de jobb minőségűt, akár használtan.
2022. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

szinte minden gyártó olcsó gépe alacsony minőségű

én jól megvagyok a 400 ezres asus zenbookommal, mindenkinek ajánlani tudom, de egy olcsó HP, Asus, Acer........bármilyen más gépet nem tenném


üzleti célú notebookból a Dell és a Thinkpad is gyárt jókat, de komolyabb teljesítmény esetén meg kell fizetni az árat és ott már csak az Asus, Dell, Acer gyárt olyat ami meg is éri, Lenovo és Thinkpad nem éri meg bizonyos ár fölött

2022. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
100%
Az olcsóbb gyengébb minőségű, a drágább jobb. Ez nem márkafüggő.
2022. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nekem olcsóbb 180 ezres Acer laptop van már kb 9 éve és semmi baja nagyon stabil: Windows 10 pro 64 bit azóta kapott Samu 860 evo SSD-t is
2022. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 9 éve egy 180 ezer Ft-os laptop nem volt olcsó, az alapszint duplája volt, ma ez kb. 300e Ft.
2022. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#3: Azért a Lenovo az utóbbi időkben sokat tett azért, hogy megelőzze. ;-)


Egyébként meg az informatikus is ember, nekik is megvannak a preferenciáik. Senkinek nincs hiteles statisztikája arról, hogy mi mennyire jó (a netes tesztek megbízhatóságát inkább hagyjuk...), az egyéni tapasztalat meg néha azért félrevezető lehet.

Meg persze sokat számít a divat is.

2022. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!