Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell a videókártya...

Hogyan kell a videókártya teljesítményét növelni?

Figyelt kérdés

GPU: Asus GTX 1070 8GB OC

CPU: I5-9400F

RAM: 16GB


Játék közben a videókártya 30%-50%-os kihasználtságon fut és csak 70-80 fps-em van, valamikor ledroppol 55-60-ra. Valahogy meg lehet oldani, hogy mondjuk stabilan 75 fps-em legyen droppolás nélkül, nyilván, akkor mondjuk kb 70%-os kihasználtságon futna. Tudtommal ezt lehetne overclockkolással, de erősítsetek meg benne, illetve azt is leírhatnátok, hogy hogyan is kell ezt.



2022. ápr. 19. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Cseréld le a procit I7-esre. Nem tudja "kihajtani" a proci a kártyát.
2022. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy inkább egy 10.gen i5-re, persze ahhoz alaplapcsere is kell.

A játéktól is függ mindez, ha nem optimálisan van megírva, alatta lehet a legdrágább milliós hardver, akkor is droppolni fog. Amivel én játszom például 1 CPU magot hajt csak, de azt szinte folyamatosan maximumon míg a GPU 36% körül jár. Ha sok játékos kerül a képernyőre megakad, mert az egyetlen CPU mag kihajtódik, de ha egy néptelen helyen vagyok akkor 200+ fps is lenne vsync nélkül.

2022. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kicsit bottle neck a proci és a vidi kártya.

Amúgy finom hangolással és beállításokkal orvosolható. Afterburn és játék beállításoknál, ha fixálod az fpst akkor jó lehet.

60-as monitorhoz és fixáltam az fpst 60-ra, de növeltem a grafikát.

Másik opció, pl szerencsével kifogható egy i7-9700 is jófogáson pici pénzért.

2022. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem mintha 55-60 FPS nem lenne bőven elég...
2022. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Igen, ha 200.000 Ft-t költöttem volna a gépemre. Illetve szeretnék majd streamelni a későbbiekben, ezért is kérdeztem
2022. ápr. 19. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem a 4#-es vagyok, de akkor is bőven elég a 60 fps, csak tényleg jól optilaziláltan. Ha még egy obs is fut, akkor főleg stabil fps kell.
2022. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most mit vársz? X összeget költöttél, attól a helyzet még annyi, hogy a proci ami ennyit bír, max amit lehet grafikát felhúzod akkor jobban leterheled a kártyát.
2022. ápr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xKakashix ***** válasza:
100%

elsőre én is azt mondanám, hogy proci cserés a dolog, viszont fölösleges ajánlani bármit is amíg nem tudjuk, hogy mikkel játszol, mekkora felbontáson, milyen grafikán, hány hz-es a monitorod.. ezek elég fontos kérdések amiket nem tudunk..

amikor a vga 50% körüli kihasználtságon van a proci mennyit mutat?

2022. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A CPU tényleg a gyengébb láncszem ebben az esetben, de azért nem kellene ennyire rossznak lennie:

[link]


Attól is függ, melyik játékok. Vannak olyan játékok, amelyekben akkor is alacsony GPU (és CPU) kihasználtságot látsz, ha a erős a proci. A játék alatt futó grafikus motortól is függ.


Az NVIDIA vezérlőpultban energiagazdálkodási módnak állítsd be a legjobb teljesítményt, függőleges szinkronizálásnak az ADAPTÍV beállítást.

A rendszer energiaséma beállítását is nézd meg, legyen high performance.


Lehet rossz hatékonyságú hűtés is a gondok okozója. Milyenek a hőfokok?


Streameléshez a helyedben célhardvert vennék: [link]

2022. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!