Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy külső HDD tetejére...

Ha egy külső HDD tetejére felteszek egy HDD dokkolót amiben vannak lemezek is attól lehet baja bármelyiknek is a kettő közül?

Figyelt kérdés
Egy Seagate Expansions 3,5"-os külső HDD-m van meg két másik sima szintén 3,5-ös egy dokkolóban. Filmek tárolására használom őket a tv-m mögött ahol nem sok hely van. Eddig nem mertem egymásra tenni őket, de a kábelek elvezetését nagyban megkönnyítené és hely is szabadulna fel.

2022. ápr. 20. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hőleadás szempontjából jobban melegedhet de, ha ennyire biztosra akarsz menni akkor fogj egy papírdobozt amibe kb belefér a Seagete és vágd ki az oldalait, hogy ne melegedjen tőle jobban. Ráfordítod és a papírdoboz tetejére rakod a másikat. Kokány megoldásnak lehet kokány, de legalább biztos nem lesz belőle probléma. TV mögött úgy sem látszik.
2022. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább az zavar hogy mindhárom mozgó eszköz és a rezgések nem-e okoznak gubancot, nameg az hogy elektromosak, és ilyen közel lennének egymáshoz.
2022. ápr. 21. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Rezgés valóban okozhat gubancot, tekintve hogy az ilyen külső házakban még csillapíts sincs. Például Seagate és Western Digital szerver HDD-knél megszabják hogy max. 8db HDD lehet egymás mellett, pont a vibráció miatt.


Egyébként szerintem semmi baja nem lesz.

2022. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vannak ilyen talpaim, ha ebből ragasztok a dokkoló aljára az csökkentene a rezgéseken annyit hogy ne legyen belőle baj?:


[link]


A három kerek azok puhák, a barna valamivel keményebb, az egybefüggő nagy meg teljesen kemény. És a kör alakóakból gondoltam ráragasztani, illetve a Seagate alján is vannak ilyen kis félgömb alakúak, az alá is tennék még egyet-egyet ( vagy többet ) a kis kerekekből.

2022. ápr. 21. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:

" az ilyen külső házakban még csillapíts sincs."


Dede, kivétel nélkül szinte valamilyen megoldás mindegyikben van. Nem csak bele van csavarva a tokba a HDD. Általában nincs is belecsavarva, hanem a HDD-be vannak nagyobb csavarok amin vannak ilyen kis gumi harangok amik egy műanyag vájatba vannak benne. Ez szolgálja a csillapítást nekik. Legalábbis hasonló megoldással találkoztam úgy 10-12 féle külső HDD szétszedésénél.

2022. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!