Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD-k is be tudnak lassulni...

Az SSD-k is be tudnak lassulni a nagy fokú fájl-töredezettségtől?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve hogy megvettem a laptopom és telepítettem rá a windows 10-et. Most elkezdett lassulni. Nem olyan fürge mint mikor telepítettem. Egy mappa megnyitásához is van hogy kell várni 2-3 másodpercet is.


Átnéztem az eset online víruskeresőjével, töröltem a böngészőelőzményeket és a lemezkarbantartót is futtattam. Aztán megnéztem a Defraggler nevű alkalmazással és 23%-os a C meghajtó töredezettsége ami egy NVMe SSD.


Asus VivoBook X512DA-BQ931 a laptop neve és Windows 10 Home fut rajta.



2022. máj. 11. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az SSD-t nem kell töredezettségmentesíteni!
2022. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel azonnali az elérés ezért hiába töredezett, ugyanolyan gyors mintha nem lenne az. Rendes program nem is engedi töredezettségmentesíteni az SSD-ket (ahogy Windows beépítettje sem)
2022. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elhasználtad a win-t. A sok program telepítés/törlés nem tesz jót neki, ha a registry-t nem takarítod ki utánuk.

Amiatt is lehet lassú, hogy nincs rendesen leállítva. Alapból nem áll le teljesen a win. Van egy opció, ami a gyors indulásért felel. Ezt kell kikapcsolni és utána megnézni a sebességet. Amúgy is gyorsan tud indulni SSD-ről.

Ha nincs frissítve, az is okozhat gondokat. Sajnos tapasztalatból tudom, mert nem szoktam frissíteni, csak amikor anomáliák jelentkeznek. Utána meg is javul.

Meg pár hetente újraindítom, mikor szinten bugzik. Amúgy éjjel-nappal megy, nincs kikapcsolva.

Szóval először újraindítom és, ha nem javul meg, akkor frissítem. Utána jó szokott lenni.

Programot meg jelenleg a revo uninstaller-tél törlök és takarítom is a registry-t.

2022. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy nem kell vagy kellene töredezettségmentesíteni, ezért is tettem fel a kérdésem.


Nem az indítással van a gond, gombnyomástól számítva 10 mp alatt az asztalon vagyok. Utána kezd el néha lassulni miután betöltött és használnám, pl böngészés vagy intézőben mászkálás.


Telepítgetni nem szoktam, max frissíteni ha jelez valamelyik program hogy van új verzió. Minden azóta fentvan mióta a Windows.

2022. máj. 11. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

És ki van kapcsolva az említett funkció?

A feladatkezelőben is megnézném a futásidőt.

2022. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi kimaradt az utolsó válaszomból, igen, ki van kapcsolva.


A Teljesítmény/Processzor/Indítás óta eltelt időre gondolsz? Az 6 óra 44 percet mutat jelenleg.

2022. máj. 11. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyire van tele ez az SSD? Arra ugyanis érzékeny...
2022. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
233GB-ot ír teljes méretnek és 63GB üres.
2022. máj. 12. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor minden jónak tűnik.

Esetleg nézz hőmérséklet adatokat, futtass SSD tesztet.

Más ötletem nekem nincs.

De lehet, hogy valaki még mond valami okosat.

2022. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy néz ki kezd helyrejönni, kicsit bepánikoltam, de az biztos hogy jót tett neki hogy kiporoltam, eléggé sok jött ki belőle. Igazából azért pánikoltam be mert kb egy hét alatt lassult be ennyire. Eddig ha a beporolódás volt baja ilyen szempontból mindig sokkal lassabb mértékben kezdett lassulni, meg legtöbbször csak azért poroltam ki mert úgy gondoltam régen volt portalanítva. Ami max másfél hónap szokott lenni. Mármint kb egy-másfél havonta portalanítom automatikusan ha van baja ha nincs. Pedig a legutóbbi még egy hónapja sem volt.
2022. máj. 12. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!