Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kettő processor között gondolk...

Kettő processor között gondolkodok, de megakadtam azon a kérdésen, hogy az I5-9600K vagy az I5-9600KF-et kellene-e megvennem?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy az I5-9600k-ból nagyon kevés van már a piacon, pontosan ezért szürreálisan magas az ára az értékéhez képest. A kérdés az az hogy a KF-es processor integrált grafikai proci nélkül, mennyire lehet alkalmas játékokra, a sima K-s társához képest. Van-e valamilyen feltűnő/idegesítő probléma (játékok és hétköznapi felhasználás terén), ezen grafikai proci hiányának, ha van külön GPU a gépben és ha igen akkor mennyire egetrengető?

Valamint megkérnék mindenkit, hogy ennek tudatában válaszoljon: tisztában vagyok azzal hogy egy Z370P D3-mas alaplapom van, egy LGA1151-es foglalattal és azzal, hogy abba milyen processorok mennek. Valamint tudom hogy vannak ennél jobb processorok is, de egyrészt nem atomreaktort építek, valamint ha ennél erősebb processort vennék, akkor GPU és RAM bővítés is szükséges lenne, mert különben nem lenne a processor közel sem 100%-osan kihasználva. Nem ez az első gépem amit régebben összeraktam, és nem is az utolsó (úgy gondolom). Tisztában akarok lenni vele, mekkora lenne a különbség, mert egyrész soha nem használtam F-es procit, másrészt azt írták különböző angol fórumokon hogy inkább irodai munkára alkalmasak ezek az F, KF-es jelölésű CPU-k.

A segítséget köszönöm!



#Intel #Killing Floor #CPU #IntelCoreI59600KF #IntelCoreI59600k
2022. máj. 14. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 9600KF az az IGP-t leszámítva teljesen ugyanaz mint a 9600K.

" Tisztában akarok lenni vele, mekkora lenne a különbség"


[link]


0 a különbség.


" másrészt azt írták különböző angol fórumokon hogy inkább irodai munkára alkalmasak ezek az F, KF-es jelölésű CPU-k"


Ez simán hülyeség.


"Valamint tudom hogy vannak ennél jobb processorok is, de egyrészt nem atomreaktort építek"


Nem atomreaktort építesz, simán csak a pénzt szórod. A 9600KF használtan is 45-50 000 Ft, ennél újonnan olcsóbb a 10400F és 12100F is. Ha neked így jó nekünk mindegy :D


"valamint ha ennél erősebb processort vennék, akkor GPU és RAM bővítés is szükséges lenne"


Nem, nem lenne szükséges. Ugyanazzal a RAMmal és videókártyával elmenne egy 12 gen proci is, csak amíg a 9600KF benyal 100Wattot és 100%-on teker, addig egy újabb proci ugyanazt megoldja 45-50 Wattból, kisebb melegedés/zaj stb mellett.

2022. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van dedikált GPU-d, ugyan az lesz a kettő, az IGP hiányát csak akkor érzed, ha nincs. Játékhoz nyilván van, így teljesen jó az IGP nélküli, ami általában alapból olcsóbb is. De ha új gép lesz, inkább a 10., vagy a 12. generációra menj rá.
2022. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem lesz új gép, csak egy proci csere, egy jelentősen gyengébbről. Pontosan ezért nem is játszanak a 10. és a 12. generációs procik sajnos. Habár az én hibám hogy nem írtam bele a kérdésbe, hogy kizárólag proci csere lesz.

A fentebb említett alaplaphoz próbáltam meg a legjobb ár/érték arányú, és az igényeimnek legjobban megfelelő procit megtalálni.

Abban az esetben ha van jobb tanácsa az 1. válaszolónak, hogy melyik az az LGA1151-es foglalatú (Z370P D3-mas alaplapba passzoló) processor ami árban az én általam kiszúrtnál nem drágább, de teljesítményben jobb (és energiatakarékosabb), akkor szívesen meghallgatom, biztos jártasabb vagy a témában mint én.

A jelenlegi procim egy I3-8100 Ennél azért erősebbet akarok. Bár ennél nem nehéz jobbat kiszúrni, én csak a benchmark adatok alapján néztem ki egy olyan, ami még !megvásárolható!. Sajnos nagyon sok proci már nem kapható, ezért ha valaki utána is néz milyen proci lenne a jobb a fent említett helyett, azt is vegye figyelembe hogy a proci még megvásárolható legyen.

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat! Sokat segítettek!

2022. máj. 14. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én értettem a kérdésből is, hogy te csak processzort cserélnél, de gondoltam felhívom rá a figyelmed, hogy ez "gazdaságilag butaság".


A 9.genből is van erősebb, szebb jobb de mind többet fogyaszt. Vannak abból is energiatakarékosabb T jelölésű modellek, de azoknak az órajele alacsonyabb így amíg sok magot igénylő produktív munkára jó lehet egy 9900T addig játékra pl nem.


Megpróbálom számokkal bemutatni, miért gondolom úgy, hogy b@szd ki az egészet a 'csába :D


Egy új i5-9600KF az jelenleg 72800Ft, a 9600K pedig 87 900,- .

A használt i5-9600KF-ek ára a hardveraprón 50 000 körül mozog ahogy írtam.


A Z370-es lapból nincs sok a hardveraprón,de ha eladni akarod és nem árulni akkor akár 18-20 000 összejöhet érte. Az i3-8100-at 17-23 000 között kínálják most. Ezeknek a hirdetési értéke együtt 35 000- 45 000 között van valahol. Tegyük fel a legrosszabb esetet, vegyük hozzá hogy te reális vagy és gyorsan akarsz eladni és szerencséd is van, eladod a lapot+processzort 30 000-ért. Hozzáteszed azt az 50 000-ret amit egy használt 9600KF-ért adtál volna és akkor van a zsebedben 80 000Ft.


I3-12100F 40 100Ft

Ha a legolcsóbb B660-as lapok valamelyikét veszed azok 41-43 000 körül mennek. 81-83 000Ft-ból teljesen új platformot kapsz, minden garis és a teljesítménye közel 10600K szint, a 9600K-t mindenben veri.


Ha nem érdekel semmilyen tuning és spórolni is akarsz akkor H610-es lapot kapsz 7-8000-rel olcsóbban.74-75 000-ből összejön egy új lap+proci páros.


Ez pont az az eset, amikor nem éri meg egy forintot sem a meglévő platformra költeni mert ugyanannyi vagy olcsóbb a platformcsere, ha a sajátodat eladod.


Ha te olyan alkat vagy, hogy nálad csak új és garis cuccok játszanak csak, tehát a 9600KFből is csak újat vennél akkor el kell hogy szomorítsalak: a 12400F új ára olcsóbb és ez pl játékok alatt nem csak a 9600K-t eszi meg, de a 9900K-t sőt a 10700K-t és 11700K-t is - 65 Wattból :D


Én elsőre is megértettem, hogy NEM akarsz lapot cserélni. De ez az oldal alapjában véve arról szól, hogy segítsünk és ha ugyanannyiért, szebbet,jobban,modernebbet tudunk ajánlani ami hosszú távon jobban megéri akkor sokan nem szívesen ajánlunk régi de még kapható cuccokat, mert sem árban sem teljesítményben nem éri meg, ár/érték arányban ezek jelentős része pedig katasztrófálisan rossz.


Egy i3-12100F pl nem erőmű a 9600KF-hez képest, nem lesz kétszer-háromszor gyorsabb csak simán gyorsabb. Viszont sokkal kevesebbet fogyaszt ezért sokkal kevesebb hőt termel, sokkal halkabb az olcsó hűtés rajta és ami pl régebbi játékoknál lényeges: mindemellett ergy szálon jelentőseb ( több mint 20%-kal) erősebb mint a 9600K.


Sem árban, sem teljesítményben nem tudok jó indokot mondani a 9gen procikhoz a te esetedben.

2022. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz és köszönöm a részletesen leírt tanácsot! Megfogadom és veszek egy új lapot meg procit. Sokkal jobban megéri. Nem is gondoltam erre.

Van olyan alaplap amit bátran tudsz ajánlani ehhez az I5-12400F-es procihoz?

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2022. máj. 14. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb eszközhöz, alap célokra, memória tuning nélkül akármelyik normálisabb H610-es alaplap megfelel.


Ha van rá kicsit több, akkor célszerűbb B660-as lapot venni, abba később tudsz rakni némileg gyorsabb memóriát is.


Ha a következő pár évben tervezed hogy komolyabb processzorra váltanál akkor ott mindeképp szükséges valami rendes VRMmel szerelt lapot választani, de ezek már 50 000 felett vannak. Ha ez nem cél akkor nyugodtan választhatod szinte bármelyik B660-as alaplapot 40-45 000 között.

2022. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. máj. 15. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!