Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2.5 HDD ház helyett USB-SATA...

2.5 HDD ház helyett USB-SATA kábel megbízható?

Figyelt kérdés

Ha nem 2.5 HDD házat, hanem kábelt veszek, az is tud megbízható és jól működő lenni? (csatlakoztatás után nem piszkálnám a HDD-t, vigyáznék rá).

Cserélgetni könnyebb lenne a HDD-ket.

Ismertek megbízhatóakat ebből és tudnátok linkelni? Abban bízom, hogy a márkajelzéssel ellátottak ilyenek...



2022. máj. 14. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindegyik működik
2022. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mondok egy titkot.


Ha házat veszel abban is ugyanúgy van egy elektronikai nyáklap amit a HDD elejére rá kell csúsztass. Abba pedig mehet a kábel. Szóval ugyan ott vagy, mint egy egybekábellel, csak még házad is van, ha kell. Egy árban vannak kb.

2022. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a titkot, de eme titkot már tudtam korábban is.

Ház esetén cserélgetéskor a forrasztás miatt előbb-utóbb elromlik a nyáklap (úgy kell rátolni meg kihúzni ami nem tesz neki jót).

Netes fórumokon olvastam már nem működő kábel miatti bosszankodásokat.

2022. máj. 14. 17:34
 4/15 anonim ***** válasza:

A kábelt is rá kell tolni, az is ugyanúgy eltörhet stb. Mármint a műanyag része. Nem hiszem, hogy bármivel tartósabb lenne.


Én egy külső HDD nyáklapját cserélgetem évek óta, semmi baja..

2022. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem, a SATA csatlakozót stabilabbnak érzem, úgy érzem: jobban meg tudom fogni két ujjammal és stabilabban tudom kihúzni.

Valamint ha gyorsan kell cserélni, akkor nem kell széttolni a házat, volt amiről a rögzítő műanyag pöcök esett le stb.

2022. máj. 14. 17:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Vannak ám USB-C csatis házak is, egyértelműen megbízhatóbb csatlakozó sata/usb-a -nál.
2022. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy a HDD kihúzásakor ne sérüljön, nem véd meg, gondolom arra célzol, hogy a házon van egy USB Type-C csatlakozó, amibe a kábel megy és így stabilan csatlakozik, nem olyan jellegű, mint az USB 3.0 Micro-B csatlakozó.
2022. máj. 14. 18:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Én egy ilyent használok évek óta, és semmi baja.

A házon nincs külön csati, fixen be van kötve az USB kábel. Bár a HDD-k tudják a HOT SWAP-ot azért menetközben még így sem szoktam le venni róla.


[link]

2022. máj. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Menetközben én sem cserélnék soha (bekapcsolt állapotban).
2022. máj. 15. 07:44
 10/15 anonim ***** válasza:

A csak kábel meg a ház ugyanazt tartalmazza, a különbség a műanyag/fém ház. A lehúzástól is ugyanúgy tud sérülni mindkettő, és a tokban nem fog kiszakadni a nyákból a SATA csati. Vannak dokkolók is ám, ott sem ám 2 ujjal fogod a SATA részt.

Egyszóval tökmindegy.

2022. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!