Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a Macbook megfelelő lesz...

Ez a Macbook megfelelő lesz nekem, vagy keresgéljek kicsit drágábban?

Figyelt kérdés

Nekem olyan munkához kéne egy gyors hordozható gép, amivel út közbe, kint a szabadban is gyorsan át tudok küldeni. Programokat, 3D modelleket, tervezéseket. Illetve gyors Email fogadására küldésére alkalmas legyen. És alapból úgy mindent villám gyorsan eltudjon végezni. Illetve sokat vagyok úton, sokat nyaralgatok. Tehát arra is szükségem lenne, hogy ilyen utakra is megállja a helyét mindenben. Arra is szükségem lenne, hogy ne legyenek folyamatos túl melegedések és jó aksi legyen benne. Bár a 2021 IPad Promból kiindulva azt gondolom, hogy a Macbook esetén sem lesz probléma. Köztük ilyen helyzetekben néha játszani is lehessen rajta akár Cyberpunkhoz hasonló címekkel is. Már ha az elérhető MAC-ra, de elég sok játék elérhető rá. Nincs szükségem 4K felbontásra meg Very High 120fps-re. Arra itt az asztali gép GTX 3080 Ti 32gb ram I9 11900K, amikor meg úton vagyok úgysem igazán számit.

Nekem elég az is ilyenkor ha minden a legalacsonyabbon van, a legkisebb felbontáson. És tudja tartani a 24-30 fps-t. Kevés fps droppal.

Van itthon nekem egy másodlagos gépem. Amiben I5 6400T, 8gb ddr3 ram és GT 1030 SDDR4 van benne.

Legtöbb játék elmegy rajta alacsony felbontáson. A legnagyobb gépigényű játékok köztük a Cyberpunk. 17-33 fps-el megy. Tehát már kicsit élvezhetettlen néha amikor 22-23 alá megy az FPS. És fps drop eléggé ritkán fordul elő. Mármint az olyan, hogy random egy-egy pillanatra be laggol tizenöt alá.

Ezt csak azért írom le, mert azt mondják, hogy ezekben az új Macbookokban már az Airnál is amiben persze Apple chip van. Mivel van olyan is amibe intelt raktak. Ezeknek az integrált videókártyái sokkal erősebbek mint egy GT 1030, ez mennyire valós?



2022. máj. 20. 03:25
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

Egyenlőre erre alapozok, de van olyan érzésem ha nem is a teljesítmény miatt de más okból nem ezt fogjátok ajánlani.

Nem tudom, hogy az 512gb tárhely elég lesz e. Mert a programok amikkel dolgoznék csak magukban fognak 100-180gb között foglalni helyet.

2022. máj. 20. 03:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy jó gép, minden is fog menni rajta rendesen. RAM-ot mindenképpen 16GB-t, vagy többet vegyél bele!

A tárhely nem akkora nagy probléma, mert a baromi gyors interface-vel baromi gyors külső tárhelyeket tudsz hozzá csatalkoztatni. A megfelelő külső SSD-kkel szinte észre sem veszed, hogy nem a belsőt használod. 32-64 TB-al is bővítheted... :D

Ha elkezded az iStyle-nál konfigolni a gépet, akkor előfordulhat, hogy 4-8 (vagy sokkal több) hét alatt kapod csak meg. Érdemesebb az apple.hu-ról rendelni közvetlenül.

2022. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=co3lwmTXCQQ

nem 1030-al, hanem 3070-es hasonlítja összes és ... :D

2022. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha munkához gyors hordozható gépre van szükséged, akkor a macbookot kár szóba hozni. Ha a cég adja ingyen az jó, de gondolom nem vagy olyan pénzes, hogy csak úgy kivágjál 1 millió forintot egy olyan gépre, amit tudna egy fél millás hp is
2022. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ahogyan így elnézem lehet, hogy még ezt a laptopot is megkéne nézned az M1 Maxal szerelt verziót is 1.3 milláért. Ha már nem számít a pénz és tényleg olyan komoly munkáról legyen szó. Egyébként játékteljesítménybe ezek a Macek már valóban RTX 2070, RTX 2080 szinten vannak. Kivéve, hogy bizony lesznek olyan pillanataid a legtöbb játéknál ahol huzamosabb ideig lesz majd 0-15 fps-ed azért mert hiába erős nincsennek játékra optimanizálva. De szerintem ritka lesz az ilyen, szóval arra, hogy pár órára maximum leüljön az ember játszani, tökéletes. A sima Intel procival szerelt Macok is sokkal jobbak, játékra vagy bármire. Mint a te GT 1030-as másodlagos pc-d. XD
2022. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen 4-es, álmodj csak!

Az legyen a te bajod, hogy annyira csóró és annyira ostoba is vagy egyben, hogy sem megvenni nem tudsz egy ilyen gépet, sem felfogni, hogy miért jobb ez mint akármelyik hápé.

2022. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3D modellleket milyen programban építed? Menni fog ez M1-es macen, utánanéztél?


Amúgy nagyon jó laptop a macbook.

2022. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 a fanboy hozzáállásodból ítélve közöd nincs a témához. Kérlek ússzál tovább, vedd be a gyógyszered, esetleg verd ki, csak ne beszélj hülyeségeket :D Köszi
2022. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!