Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MP3-as CD-t mekkora sebességen...

MP3-as CD-t mekkora sebességen érdemes írni, hogy autós CD lejátszóval jól le lehessen játszani?

Figyelt kérdés
Apukámnak kellene egy CD, amit tud hallgatni útközben, épp most szedem össze a zenéket, csak azt nem tudom, hogy milyen sebességen írjam ki, hogy biztosan jó legyen. A mostani CD-n is mp3 van, én is így fogom kiírni, mert így jóval több szám ráfér, mint normál CD-ként, meg amúgyis tudja a lejátszó. A lejátszó az gyári, Suzuki SX4 műszerfalba épített.

2022. máj. 23. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
52x
2022. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az mp3 adat, így teljesen mindegy, adat CD-ken van egy biztonsági réteg ami segít az esetleges hibák helyreállításában, így ha az írás sikeres volt, szinte biztosan hibátlanul olvasható lesz a CD. Audio CD-nél számít, mert az kicsit másképp működik, ott nincs ez a biztonsági réteg (cserébe 10 perccel több hanganyag fér rá), hiba esetén a CD lejátszó próbálja elfedni a hibát - nem kijavítani, csak olyan hangmintákat betenni a helyére ami hasonlít a lejátszotthoz, így nem veszed észre. Ez vagy sikerül, vagy nem és hanghibát tapasztalsz.
2022. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én 8x sebességgel szoktam írni.
2022. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

A legkisebbel, amit az író támogat.

Bár ami már adat CD-t is tud értelmezni, annak általában nem szokott gondot okozni a nagyobb sebességgel megírt sem.

2022. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
29%

A legkisebbel amit az író és a lemez együtt támogat.


"...ha az írás sikeres volt, szinte biztosan hibátlanul olvasható lesz a CD."


Az íróval. :)

De más (főleg régebbi) készülék a lassabban írt lemezt sokszor stabilabban olvassa.

De sok múlik a lemezen is. Vannak (vagy voltak) olyan olcsó lemezek amiket már egy hét múlva nem tudott olvasni a meghajtó, de amivel írva lett az még olvasta.

2022. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekesek ezek a 0%-ok. Szirty-re pl miért...?
2022. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

Hát igen, elvileg mindegy kellene hogy legyen, tapasztalatom szerint gyakorlatilag nem az.


Annyi redundancia amennyi a hibajavítás miatt van a lemezen nyilván csak bizonyos mennyiségű hiba javítását teszi lehetővé.

Ha ennél több hiba keletkezik akkor "szüttyögni" fog az MP3 vagy a lejátszó egyszerűen ugrik a következőre.

2022. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én annak idején szinte minden CD-t 16x sebességgel írtam, sosem volt gond. 32/48/52x írt CD-knél voltak gondok a válogatósabb olvasóknál.
2022. máj. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!