Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi laptopok billentyűzeté...

Régebbi laptopok billentyűzetének közepén mi az a piros kerek gomb ( kép lent )?

Figyelt kérdés

[link]


Facebookon láttam egy oldal hirdetett felújított laptopokat és ott is egy ilyen Lenovo Thinkpad volt a képen egy ugyan ilyen gombbal. Egy ismerősömnek is volt egy hasonló gépe, de az nem volt felújított de annál is volt egy ilyen gomb.



2022. máj. 26. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a "csiklóegér". Szebben megfogalmazva a rámutató rudacska.

Azzal (is) lehet egérkurzort irányítani. Mielőtt a tapipad (touchpad) divatba jött, jellemzően ez szolgált az egérkurzor irányítására. Azóta ritkábban van jelen, általában a drágább modellek még tartalmazzák.

2022. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shaddark ***** válasza:

Én is jó régóta nem láttam ilyet :)

Egy időben a touch-padosokra is rárakták, hátha valaki azt szokta meg.

Működésre olyan amúgy mint egy joystick, csak nincs rajta gomb.

2022. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos neve trackpoint, de tényleg mindenki csiklóegérnek hívja, vagy esetleg pöcökegérnek. Ha hozzászoksz, sokkal gyorsabban és precizebben lehet vele dolgozni, mint a tapipaddal.


Elég sok modellen (főleg Dell és Lenovo) még ma is ott van. Az nem teljesen igaz, hogy a tapipad van helyette, mert már a 90-es évek közepén is bőven voltak tapipados laptopok. Akkor helyhiány miatt vagy tapipad volt, vagy csiklóegér, de általában nem mindkettő.

2022. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Trackpoint, az Lenovo laptopomon is van, de szerintem sokkal nehezebb vele manőverezni, mint touchpaddel.
2022. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Trackpoint, és szvsz sokkal könnyebb vele navigálni mint a touchpadon, főleg ha a képernyő egyik sarkából a másikba is át akarsz menni. Nameg ha egyik kezedben a laptop, másikkal navigálsz. Illetve le sem kell venned a kezed a billentyűzetről ahhoz hogy mozogj vele, se lefelé a touchpadra, se jobbra az egérhez. Arról nem is beszélve ha pl. kesztyűben kell a gépet használni, amit a touchpad nem érzékel. Nem azt mondom hogy télen kint használod, hanem olyan munkahelyen ;)


Nem csak Thinkpad-eken van ilyen, de Dell gépeken is (ott kék a bimbó)

2022. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem a hp elitbook 840 -esen fekete a pocokeger
2022. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!