Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4k filmet szeretnék nézni...

Gáborqq80 kérdése:

4k filmet szeretnék nézni tv-n. PC a lejátszó. HDMI 2.0 kábellel. Samsung tv, UHD mód bekapcsolva. Kmplayer a lejátszó. Nvidia beállítás maxra állítva. Színmélység: 32bit, színformátum RGB, dinamika tartomány: Teljes. Mégsem tű éles a kép. Javaslat?

Figyelt kérdés

#4K film #film pc #film pc to tv
2022. máj. 27. 08:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Próbáld KODI-val. Ez egy direkt célprogram HTPC módhoz. Jobban kezeli a teljes képernyős módokat, 24p-t, hdr-t, stb...
2022. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4k ok de nem csak az lényeg. Bitráta is van meg stb.
2022. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha agyon tömörített a videó, hiába 4K a felbontása, nem lesz tűéles. Egy másfél órás anyagnak minimum 20 GB-nak kell lennie, hogy kijöjjön a FHD és a 4K közti különbség. A Netflixen ez meg is van (meg a szürke oldalakon), máshol viszont a sávszélesség spórolás miatt tömörítik a videót, így elvesznek azok az extra részletek amit a 4K nyújtana.
2022. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Morzsi007 ***** válasza:
4K az csak a felbontás. Ahogy írták előttem a másik nagyon fontos, dolog a bitráta. 5-10Gb-os 4K-s filmtől csodát ne várjunk. Vannak 80-100Gb-os filmek is, szintén 4K-ban. A kettő között van különbség. A másik a lejátszó. Én már nem használok pc-t film nézésre, de anno nekem is voltak gondjaim. Pl a PowerDVD-vel ratyi volt a minőség, a VLC-vel hozzá képest tű éles, és ez már FullHD-ban érezhető volt. Ha nagyobb fájlokkal is gatya, akkor próbálj meg más lejátszót. A Tv-n is lehet más kép beállítások vannak a pc-hez rendelve. Menüjében nézd meg az élességet. A másik fontos dolog, hogy ha mozifilmet nézel, tedd 24Hz-re a képfrissítést, mert más esetben akadozni fog a film, ezzel így csökkeni fog. Valakiket ez nem zavar, engem igen.
2022. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Engem a 24 fps jobban zavar.


24hz-re rakni a tv-t. Hülyeség. Alapból fps es a film

2022. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Morzsi007 ***** válasza:
Mi az , hogy alapból fps es a film?
2022. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Engem a 24 fps jobban zavar."


Ezt nem teljesen értem. Engem az zavarna ha a TV nem kadenciahelyesen jeleníti meg.

2022. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Úgy értem hogy a filmeket 24 fps-ben forgatják. De a tv feljavítja, ha be van kapcsolva.

De ha mindig be van kapcsolva, utána lassúnak tűnikba sima 24.


True motion 300hz meg hasonlók.


De a tv-t nem is lehet 24hz-re rakni ez hülyeség.

2022. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De, a TV 24Hz-et mutat ha a forrás is 24Hz. Nekem CoreELEC-et futtató box-om van, teljes mértékben kadenciahelyesen jeleníti meg a TV a videót. Ha a videó 24fps, a TV átvált 24Hz-re. Ha 30fps, 30Hz. Ha 60fps, 60Hz.


A True Motion feljavítást én is utálom, és azonnal kapcsolom ki. Fejbe kellene lőni aki ezt kitalálta. Olyan mintha gyorsított felvételt néznék vele.

2022. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az meg milyen tv.


Juj 24hz a szemem kiesne.


Én meg pont a 24 30 fps-t utálom.


Szerinted miért van az hogy egy 300hz monitor nagyon drága, a sima 60hz meg nem.


Nem lesz gyorsabb a kép, csak folyamatosabb lesz a mozgás.

2022. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!