Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokan miért nem szeretik Asus...

Sokan miért nem szeretik Asus meg Acer laptopokat?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 13:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vannak olyan informatikusok aki nem nagyon ajánlják Asus meg Acer! Inkább Dell vagy Lenovo vagy HP!
2022. jún. 20. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan informatikusok akik ajánlják ezeket is a többi mellett. Na bumm.
2022. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy laptop nem olyan, mint egy "sima pc" ezért a támogatás (annak hossza években is) , valamint a kiinduló hw megbízhatósága nagyobb jelentőséggel bírhat a felhasználók nagyobb körében.
2022. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
91%
A dell az egy fos. Akkor inkább már Acer. Én a hp-vel se vagyok kibékülve.
2022. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én HP-t sosem vennék ( nem csak laptopban, semmiben).

Az Acer teljesen korrekt, évek óta gond nélkül teszi a dolgát az enyém is és a páromé is. Ráadásul nagyon korrekt az ügyfélszolgálatuk. Én még nem hallottam olyant hogy ne ajánlották volna.

2022. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Várj, te vagy a "vannak olyan informatikusok" csávó?

De ez nem lényeg.


Létezik olyasmi, hogy egyéni preferencia. Aztán ennek vagy van valami komoly realitásalapja, vagy nem. Én például a Lenovo egyes modelljeit tudnám rektálisan felhelyezni annak, amelyik azt megtervezte. (V330-as széria például.)

A HP-nak meg olyan egyedi rigolyái vannak... Volt "szerencsém" olyan HP-géphez, ami szűz telepítés után sem az USB-t, sem az Ethernetet nem ismerte fel. Online sem tudta megkeresni, hiszen nem ismerte fel a hálózati hardvert. Vagy az a HP-gép, amire DVD-ről telepítettem a Win10-et, és félúton a telepítő elkezdett panaszkodni rá, hogy nics a gépben telepítő. Megnézem... nem látta az optikai meghajtót.

Egyébként ha már egyszer a rendszer be van lőve, akkor a HP-val nem szokott sok gond lenni.

A Dell pedig egyértelműen a felső kategória. (Bár nekik is vannak hitványabb modelljeik.) De többségében nincs velük gond.

Az Acert a teljesítménye miatt szidják sokan. Jellemzően nem a csúcskategóriás gépekre álltak rá. Viszont a "belépő szintű" modelljeik nagyon megbízhatóak és tartósak. Én pont azért vettem egy Acer TravelMate notit, mert elnyűhetetlen. Nem olyan, mint az MSI, vagy mint a Lenovo legtöbb modellje, hogy törik, mint a tojás. Igaz, nem egy erőgép, de nem is gamer gépnek kell, a Linux Mint meg száguld rajta.

2022. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert egy csomó ember hülye és ha egyszer valamivel rossz tapasztalata van akkor sosem akar attól a márkától venni laptopot. Én ilyen helyen dolgozom és már mindenfajta márkát mondtak nekem amit nem akarnak venni. A kevésbé ismereteket kivéve mint Razer, XMG, MSI stb.


Nem képesek felfogni hogy minden gyártónak vannak jó és rossz modelljei is.

2022. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele, ha egyszer csalódtam, akkor azért ha van más, amiben nem, akkor inkább azt, de persze az ember maradjon nyitott.

HP-nek mondjuk volt pár dolga, ami nem tetszett a nyomtatókkal, és ami van itt laptop az is már új korában se száguldott..

DELL jó, de .. nem üzleti kategóriás laptoppal volt már problémám..

Acer. nem tudom milyen laptopnak, de ha magamról lenne szó és kéne, lehet bevállalnám.

Egyébként az is ott van, ha eddig egy adott márkát javasoltál valakinek és azt vetettél cégbe, most pedig áttérsz másikra, akkor nem ugyanaz, ha az új márka nem válik be, mintha a régi.

Ha a régi, akkor eddig is ezt vettük, nem volt vele gond, most úgy látszik már nem olyan a minőség, rossz széria..

Ha az új márkával van gond, akkor .. a régi bezzeg jobb volt, miért kellett váltani..

2022. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem acer volt majdnem 10 évig most egy új fajta Asus váltotta egyikkel sincs gondom.
2022. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok egy új fajta asus váltotta ddr5 ramokkal rtx kártyával és 12 gen procival.
2022. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!