Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan válasszak monitort?

Hogyan válasszak monitort?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten programozok, kezdem kicsit úgy érezni hogy a kis 14 colos kijelzője a laptopomnak már kevés. Tudom, csak kényelni kérdés, de úgy érzem itthoni használatkor már szükségem van egy monitorra.

Játszani nem játszok rajta, csak programozok, olvasok, esetleg videót nézek.

Árban 40e körüli összegre gondoltam (+-5e), mert mellé még jönne egy kisebb asztal is, amin elfér a laptop, a billentyű, az egér meg majd a választott monitor.

Csak épp nem tudom, mit kellene válasszak. Nem vágyom semmi extrás dologra, amire szükségem van az csupán annyi, hogy lehessen magasságot, dőlésszöget állítani és a színei ne legyenek okádékok (frontend fejlesztésnél szükségem van arra, hogy a színeket so-so pontosnak lássam).


Mit ajánlotok?


2022. jún. 25. 16:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha úgy van, később bele tennék még a monitor árába, mondjuk egy huszast, de elsődlegesen 40e körüli összeget lőttem be. Ha nem jön semmi új háborúzgatás, meg euro ugrálókötelezgetés, akkor olyan 55, nagyon max 60e-re fel lehetne tolni az árát.
2022. jún. 25. 16:36
 2/21 anonim ***** válasza:
7%

Xiaomi Mi Desktop Monitor 1C 23.8" 46.298 Ft


[link]

2022. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

És mondjuk ez? nagyon hasonló teljesítmény, kisebb energiafogyasztás?

[link]

2022. jún. 25. 17:24
 4/21 A kérdező kommentje:
Kicsivel a képfrissítési frekv. is jobb
2022. jún. 25. 17:24
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Xiaomi felejtsd el, monitorból nem jó. Amit linkeltél az elmegy, bár egy IPS panel ék jobbak a színei, mint a VA-nak.

TN panelt viszont ne vegyél!

2022. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor ez jobb választás lehet?

[link]

2022. jún. 26. 05:13
 7/21 Szirty ***** válasza:
Nem árt odafigyelni arra is, hogy a monitoron legyen olyan csatlakozási lehetőség ami a laptopodon is van! :)
2022. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nem rossz, de biztos, hogy ez magasságállítós?
2022. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7 4 évig használtam VGA-s monitort egy HDMI-s laptoppal, szóval az mindegy.


#8 hm, nem állítható a magassága, de forgatható valamennyire.. Talán ennyyit be tudok áldozni neki

2022. jún. 26. 15:16
 10/21 Szirty ***** válasza:
91%

"4 évig használtam VGA-s monitort egy HDMI-s laptoppal, szóval az mindegy."


Akkor jó. Vegyél amilyet akarsz, mellé 15-20 ezerért konvertert hogy össze tudd dugni egyáltalán. Vagy 2000-ért ebay-ről ami kicsit "barokkosít" a képen. Te tudod...


Nekem egyértelmű lenne hogy ha új monitort akarok venni és DVI-D csatlakozás van a gépen, akkor olyat vegyek amin van DVI-D csatlakozási lehetőség.

2022. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!