Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újabb router vagy wifi jelerős...

Újabb router vagy wifi jelerősítő?

Figyelt kérdés

A lakás egy részébe szeretnék wifi jelet, ehhez kellene segítség.


Vodafone netünk van, még a régi UPC-s connect box fent van az emeleten, az ott sugároz wifi-t és kábelen a netet. Ennél a connect boxnál aktív a DHCP Kábellel össze van kötve a földszinten egy Tenda routerrel, ez a router AP módban szórja idelent a wifit (a fenti is leér, de nem elég stabil), illetve kábelen is osztja a netet.


A ház alsó részének végén is érezhető ennek a másodlagos Tenda routernek a jele, de nem mindenhol, és ezt szeretném felerősíteni.

Van egy régi TPLink routerem, ami tud WDS-t, csatlakoztattam a tenda routerhez, átírtam az ip címét (pl. 192.168.0.73 a Tenda és 192.168.0.74 a Tplink), DHCP-t kikapcsoltam és nincs internetelérés rajta.


Hogyan lehetne megoldani, hogy a routert wifi extenderként használhassam? Egyáltalán ezzel a típussal megoldható? (TP-LINK TL-WR741ND)

Vagy az zavar be, hogy a Tenda másodlagos router, és a fő routerhez kéne csatlakoznia a TP-linknek? Oda nem ér el annak a jele. Vagy ha AP módban van a másodlagos router, nem lehet ezt megoldani?

WiFi jelerősítő segítene rajta?


Nem tudom megoldani a kábellel összekötést, nagyon messze van, és csúnyán nézne ki annyi kábelezés mindenen keresztül.


Köszi mindenkinek a segítséget.



2022. jún. 30. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Át kell kábelezni és a végére tenni másik routert. [link]

(bármilyen típus megfelel ekkor)

2022. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás pedig a kábel lenne a 2 AP és a router között.

Ha WiFi-n kötöd össze akkor az a baj, hogy ahova az AP-t teszed ott eleve nagynak kéne lenni a jelszintnek, hogy meglegyen a kapcsolati sebesség. De pont azért kell az AP, mert nincs térerő ott, szóval ez az út nem az igazi.


Az emeleti fő routeren legyen bekapcsolva a DHCP szerver (192.168.1.2-100 tartományt adjon), a saját IP mondjuk 192.168.1.1.


A földszinten a 2 db jelismétlő router legyen AP üzemmódban és kikapcsolva a DHCP

Az IP címeik mondjuk 192.168.1.101 és 192.168.1.102

Mindkettőnél a gateway és a DNS szerver címnek a fő router IP-je legyen megadva (192.168.1.1)

A 2 AP WAN portjába ne dugj semmit, mindkettőnek az egyik LAN portba jöjjön a fő routerről a kábel.

2022. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!