Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo B50-80 laptop BIOS...

Lenovo B50-80 laptop BIOS jelszót kér?

Figyelt kérdés

A tulajdonos elment..., a lánya adta ide, de erre nem számítottam. Van valakinek jelszava, ami lehet működik itt is? Telepíteni ettől még tudok, ha USB-ről bootolok?


Csak nem tudom, nem kéne elsőre állítani az USB boot-ot, mert amikor újraindul megtalálja az USB-t akkor is, ha nem az az első a BIOS-ban? Vagy működik a telepítés BIOS függetlenül is? Remélem jól fogalmaztam.


Telepítettem már sokszor, de BIOS jelszóba mégnem futottam bele...



2022. aug. 2. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A telepítéshez nem kell BIOS, mert indításkor billentyűmegnyomással ki lehet választani, hogy melyik eszközről boot-oljon (ideiglenes boot sorrend).

Ha jól emlékszem a Lenovo eszközein az F12 billentyűvel hozható elő a választómenü, mielőtt még elindul az op. rendszer. Hasonlóan, mint amikor a BIOS-ba akarsz belépni.

2022. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit kér. Nem mutattál fotót róla így nem tudni mi az.

Lehet csak hdd jelszót, ekkor lemezcsere után a laptop már használható, de ha nem akkor nem tudod használni.

2022. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is lejelszavazok minden hdd-t ha ott kell hagyni idegenek/hozzá nem értók közt, így se megnézni se használni se törölni nem tudják és mikor visszamegyek érte változatlanul kapom vissza az adatokat.. 😶
2022. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát ez van, a tulaj már nincs. Megpróbálom F12-t.
2022. aug. 2. 18:36
 5/8 A kérdező kommentje:
A BIOS-be lépnék be (F2), akkor ugrik fel a jelszó kérés. Honnan tudjam HDD vagy BIOS, mert belépni nem enged a pontosabban UEFI-be?
2022. aug. 2. 18:40
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

A telepítést dolgot a legegyszerűbb megkerülni. Kiszereled a vinyót és egy másik gépben elkezded telepíteni a Windowst, de az első újraindulás után még a POST közben áramtalanítod. Utána visszarakod a vinyót a laptopba és a telepítés ott fogja folytatni ahol a másik gépen abbahagyta. Még a telepítő sem kell, mert a telepítőfájlokat a telepítés elsőszakaszában már felmásolta a vinyóra.


Amúgy hogy érted hogy a tulajdonos elment? Az élők sorából?

Mert végső soron tőle kéne megkérdezni egyáltalán megengedi -e hogy hozzápiszkáljanak.

2022. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, az élők sorából.
2022. aug. 2. 21:30
 8/8 A kérdező kommentje:
És köszi.
2022. aug. 2. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!