Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI-VGA vagy Display port-VGA...

HDMI-VGA vagy Display port-VGA átalakítás működhet biztosabban?

Figyelt kérdés

HDMI-VGA átalakító értékeléseinél olvasom, hogy "működik", valaki meg azt írja, hogy csíkok jelennek meg stb.

Olyan megoldást keresek, amely esetben a VGA monitorral mindenképpen fog működni, ne derüljön ki hogy adapteres/másmilyen átalakító kellett volna.

Nem lényeg a hangátvitel, csak a képi átvitel.

Tehát: Display port-VGA vagy HDMI-VGA átalakító kellene?

Lehet adapter is a vezeték helyett, amely biztosabban működik.



2022. aug. 7. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos megoldást nem fogsz találni.

A kettő között egyébként nincs nagy különbség.

A probléma az, hogy itt egy digitális -> analóg aktív átalakítás szükséges, precíz analóg jelet előállítani pedig jóval nehezebb, mint digitálisat. (Pontosabban: a digitális jel nem annyira érzékeny a pontatlanságokra.) Ehhez pedig nagyon precíz elektronika kell, ami drága. Az biztos, hogy az ilyen párezer forintos átalakítókkal igen gyakoriak a problémák.

Meg aztán egyéb tényezők is befolyásolják az eredményt. Én már láttam olyat, hogy egy adott géppel, Win10 alatt, egy adott projektorral nem volt semmi kép. Ugyanazon gépen egy live Linuxszal igen. Ugyanazon gépen másik projektorral igen. Más géppel, ugyanazon projektorral igen. Szóval igazából 100%-ig én sem tudom, hogy min múlik. De egy biztos: komolyabb eszközzel biztosabb a siker.

2022. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2022. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2022. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!