Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el a gépem, még a...

Kovizoli8 kérdése:

Nem indul el a gépem, még a biosba se tudok belépni. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Mai nap bekapcsoltam volna a gépemet, de ez a kép fogadott:

[link]

Semmilyen billentyűre nem reagál. Volt ma egy áramszünet a gép nem ment, csak készenléti állapotban volt (tehát a tápnak a billenőkapcsolója felkapcsolt állapotban volt)

Szétszedtem a gépet...elemet kiszedtem, hátha elfelejti a memória az aktuális problémákat, de semmi....a billentyűzetett átdugtam másik USB csatiba, de ott se semmi. Meghalt az alaplapom vagy mi lehet?



2022. aug. 7. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
AMD-s processzor. Semmire nem reagál a géped? Talán a merevlemez halt meg?
2022. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2022. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elem kivétele nem minden lapnál nullázza a BIOS-t.

Van amikor jumperelni kell: [link]

2022. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Ennek annyi, ez alaplap.
2022. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán húzd le azt a rengeteg USB cuccot, csak 1db billentyűzet maradjon.
2022. aug. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1db billentyűzet van rajta nem tudom miért írja ki,hogy több van
2022. aug. 8. 07:40
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
Akkor próbáld meg egy másik billentyűzettel. Talán azzal van van baja (vagy az egérrel). Ha nem oldja meg valami zárlatos lett, talán a táp.
2022. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Húzz le mindent. Mindent. Vagy esetleg a tápba bedugva maradhat az a zsinór ami a konnektor felől jön és a monitor is, csak a többi.. :P
2022. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na megoldódott....bios reset segített....csak azt nem értem,hogy ezt tegnap is megcsináltam ,akkor semmi meg tök jó 🙂
2022. aug. 8. 18:28
 10/12 P.O.C. ***** válasza:

Talán nem voltál elég alapos. Sokszor nem elég a jumper, kell az elem kivétel is. Illetve nem mindig elég az az idő, amit gyártók javasolnak.


Egyszer óvatlanul úgy matattam a gépbe, hogy az nem volt áramtalanítva, vagyis kapta a táptól a készenléti áramot a lap. Közbe RAM -ot meg VGA-t is cseréltem. Valami meghülyült benne és nem indult. (vagy lehet csak valami rövidzárvédelem aktiválódott.) Azt hittem a beépített hardverek a rosszak, de azok jók voltak. Ekkor láttam meg hogy nem volt áramtalnítva. Először jumperrel csináltam BIOS resetet. Az előírt idő többszörével csináltam, de nem volt jó. Kivettem az elemet, majd vissza, de úgyse. Na mondom ezt kinyírtam, majd hagytam az egészet és lefeküdtem, de az elemet nem pattintottam vissza. Másnap meg simán indult, mintha mi sem történt volna.

2022. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!