Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hirtelen (Vagy nem hirtelen)...

Hirtelen (Vagy nem hirtelen) drasztikusan csökkent a laptopom merevlemezének a kondíciója, de miért?

Figyelt kérdés
Jómúltkor néztem a laptopom HDD, és SSD-jének a kondícióját, az SSD 95 százalékos volt, a hdd pedig 99. Ez olyan valamivel több, mint fél éve történt. Most megnéztem ismét, és az SSD nem számít, az nem ment le olyan lényegesen, de a HDD 28 százalékos lett. De hogyhogy? És azt mondja, hogy a lemezen 88 hibás szektort talált. Adatmentésre, torrentezésre használtam, ilyen másodlagos tárolónak, szóval D meghajtónak. Egy 1 TB-os Seagate lemezről van szó, csak meghökkentem, amikor megláttam a 28 százalékot. Ez még használható másodlagos tárhelynek? Windowst soha nem raktam rá, nem is fogok, hisz nem arra vettem, és ez egy lassabb lemez, rendszernek nem alkalmas, ráadásul a dvd lejátszó helyén van.

2022. aug. 8. 02:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, a HDD-t 2020 nyarán vettem.
2022. aug. 8. 02:55
 2/6 A kérdező kommentje:
A HD Sentinel 6.01 verziójával dolgoztam.
2022. aug. 8. 02:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Átmeneti adatoknak használható még.
2022. aug. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudni kell, hogy ha minden jól megy, akkor szeptembertől az egyetem miatt ez csak egy másodlagos gép lesz, mert venni fogok egy újat, mert a mostani nem fogja tudni kielégíteni a követeléseimet (Vagy hogy mondják ezt). Szóval egy erősebb gép kell :)
2022. aug. 8. 03:36
 5/6 anonim ***** válasza:
a HDD-k hirtelen halnak. Főleg ha működés közben mozgatva vannak.
2022. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert működés közben mozgattad, megütődött a tok (és a rezgés kihatott a merevlemezre is), simán rosszul lett leállítva és kint maradt az olvasófej több alkalommal is (sokáig nyomod a bekapcsoló gombot), elég sok oka lehet, de ilyen rohamos romlásnál általában külső fizikai hatás érte a háttértárat.
2022. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!