Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Num Lock és a Caps Lock...

A Num Lock és a Caps Lock lámpája a billentyűzeten felviszi a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
A feleségem folyton veszekszik velem, ha úgy hagyom, mert alapszabály, hogy ha nem kell a villany, akkor lekapcsoljuk, a billentyűzeten lévő visszajelzőre is szó szerint értelmezi :D Már ott tartok, hogy csak azért is bosszantom és a Num lockot, Caps lockot, Scroll lockot szándékosan bekapcsolva hagyom, pedig már válással fenyeget. Vagy mégis igaza van?
2022. aug. 8. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Azok a visszajelző ledek, ha fogyasztanak, akkor olyan keveset hogy 5 forintossal ki tudnád fizetni a villanyszámlád. Kb egy led-es öngyújtóban komolyabb ledek vannak és az is 3 db kis elemmel üzemelnek.
2022. aug. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Ebben a megfogalmazásban inkább a Humor-ba írd, mert semmi életszerűség nincs benne.


A LED izzó 85-90%-kal kevesebb energiát fogyaszt mint a hagyományos, és abban több dióda is van. Ha valóban fontos a fogyasztásra odafigyelés és az energiapazarlás minimalizálása, akkor le kell cserélni az izzókat LED-re (ezért is tiltotta be az EU őket már pár éve). Egy 7 wattos LED izzó napi 24 órában folyamatosan használva évi 37 kWh áramot fogyaszt, ez kb. 167 forint. És a billentyűzetben csak 3 dióda van, amit nem használsz 0-24, tehát a számlán semmi nyoma nem lesz, akár világít akár nem.

2022. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Na, ezért feltétel nálam párkereséskor, hogy legalább az alapvető (természet)tudományos dolgokban legyen tisztában a barátnőm, legalább nagyon elemi szinten.

Vagy ha valamihez lövése sincs, és gondolkodni is lusta (vagy képtelen), akkor ne okoskodjon olyanban, amihez nem ért.

Egyébként: igen, felviszi. Mondjuk éves szinten... mennyivel? 10-20 forinttal? Ha a többi áram alatt levő perifériát is belevesszük, akkor meg úgy saccra éves szinten kb. 50-100 forinttal.

De direkt most utána is néztem. Egy 3mm-es piros LED (ilyesmi szoktt lenni a perifériákban visszajelző fényként) telejsítményfelvétele 0,04 watt. Ez egy óra alatt 0,04 wattóra áramot fogyaszt. Egy nap alatt 24×0,04 = 0,96. Egy év alatt: 0,96 × 365 = 350,4 wattóra. Azaz (kicsit ekrekítve) 0,35 kWh. Mennyi is most az átlagfogyasztáson felüli ár? 72 forint? 72×0,35 = 25 forint. Ha még a támogatott zónában vagytok, akkor meg 12,5 forint. A caps és a scroll lock pedig eleve ritkán van bekapcsolva, de ha az is kell, szorozd be hárommal.

Szóval: igen, felviszi. Annyival, hogy a veszekedés után dühből összetört tányér, vagy elszívott cigik árából évtizedekig finanszírozhatnátok.

És ez csak egy kapcsolat, amit tönkretett az inkompetens vezetés. Persze, azért kettőn áll a vásár. Egy hihetetlenül buta házastárs is kellett hozzá, akinek a 7.-es fizika már leküzdhetetlen akadályt jelent. Mert igen, ez általános iskola 7. osztályos tudásszint. Nem, nem kell hozzá sem fizikusi diploma, sem doktori fokozat, de még egy érettségi sem. Általános iskola hetedik osztály. Ennyi kellene hozzá.

Ami pedig azt illeti, ha nekem ilyen barátnőhöz/feleséghez lenne szerencsém, én lennék az, aki menten beadná a válókeresetet. Aztán legyen boldog a megspórolt 20 forintjával.

2022. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
A monitor és a gép 100000x annyit fogyaszt, az nem zavarja? Hirtelen mindenki átesett a ló túloldalára. Bár nem értem, ezt miért nem lehetett az elmúlt 40 évben máshogy megoldani, pl. a Scroll Lock-ot kilőni a francba, a többi jelzése ott lehetne a tálcán. Ez is DOS-örökség.
2022. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
63%
Megvan a nap kérdése.
2022. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na most visszakapta, rászóltam, hogy csupa nagybetűvel írtad a HOL KÉSEL? szöveget, kis betűvel 1 fillért spóroltál volna. Tanácsoltam, hogy ha ennyire spórolsz, akkor felső számsor és a shift gomb csodákra képes, egér helyett tapipaddal 100 mA-t extrába spórolsz, ha eladod még pénzt is kapsz. Erre besértődött. Hogy engeszteljem ki? Direkt buta, de szép csajt választottam, gondoltam nem jár túl az eszemen, tévedtem.
2022. aug. 8. 22:08
 7/14 anonim ***** válasza:

"pl. a Scroll Lock-ot kilőni a francba, a többi jelzése ott lehetne a tálcán. Ez is DOS-örökség."

Mert mondjuk a num/scroll/caps állapota az a billentyűzetnek a jellemzője. Felesleges hülyeség lenne "átvezetni" az oprendszer felületére. Több okból is.

- Nem csak a már betöltött oprendszer esetén van szükség ezen visszajelzésekre. Mondjuk ha BIOS jelszót gépelsz be.

- Vannak teljes képernyős szoftverek is.

- Felesleges túlbonyolítás lenne. Igen, elméletileg megoldható lenne, hogy állandóan fusson még egy folyamat, ami azt skubizza, hogy le van-e nyomva a CASP LOCK, de mi értelme lenne? Semmi. Jó, hogy nem azt mondod, hogy a power LED-et is az oprendszer jelenítse meg. ;-) "Kilőni" meg pláne nem lenne értelme. Hadd szerencsétlenkedjen a felhasználó, mire rájön, hogy be van nyomva valamelyik "lock" billentyű. ;-) Mert visszajelzés ugyebár nem lenne. Ha meg nincs bekapcsolva, akkor eleve nem világít.

A DOS-nak meg ehhez semmi köze.

Abban viszont igazad van, hogy rémesen rossz irányban gondolkoznak egyesek. Én nem is azt mondom, hogy ez a túloldala lenne, mert akkor nem csak az apró hülyeségeken spórolnának, hanem mindenen. De én azt látom, hogy filléres hülyeségeken képesen olyan szinten rugózni emberek, hogy - mint láthatjuk - arra már az emberi kapcsolataik is rámennek, mellette pedig nagyságrendekkel nagyobb mértékben pazarolnak. Vagy ha próbálnak is spórolni, azt is ész nélkül teszik. Kimennek a WC-re, és arra az egy percre lekapcsolják a kompakt fénycsövet. Spórolnak vele 10 forintot, és elérik, hogy az élettartama ötödannyi legyen. Ismerek ilyet, sajnos a rokonságban is. Kb. 10 éve kapott egy éve egy 30 ezres csekket az éves elszámoláskor, utána egy hónap alatt kb. 20 ezres kárt csinált azzal, hogy a a mániákis fel-le kapcsolgatásaival kiégette az összes kompakt fénycsövet. Azt meg neki sokan, együttes erővel sem tudtuk elmagyarázni, hogy ezzel tízszer több kárt csinál, mint hasznot. A vége az lett, hogy vissza lett téve mindenhová a hagyományos izzó. :D

De hasonló a helyzet a '90-es évek hóbortjával: kapcsoljuk ki a merevlemezt, ha 2 percig nem történik hozzáférés. Aztán így sikerült sokaknak megtizedelni a vinyók élettartamát. Spóroltak 100 forintot egy évben, és buktak 20 ezret. De legalább havi 10 forinttal kevesebb volt a villanyszámla.

De ami igazán üt, amikor egyik téren spórolnak 10-20-100 forintot, máshol meg elpazarolnak több ezret. Nem akarok példákat felhozni, mert még a végén valakit megbántok... de sokaknak vannak nagyon pazarló szokásai, amikkel tényleg több ezret, vagy tízezret is buknak havonta. De az nem számít. Az, hogy veszekedés legyen minden egyes 10 filléres "pazaarlásból"az fontos.

2022. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Na most visszakapta"

Oké, ez nem a párkapcsolati témakör... de tényleg ez a megoldás? Ha ennyire nem működik, akkor sem a konfliktus elmélyítése a probléma.


"Direkt buta, de szép csajt választottam, gondoltam nem jár túl az eszemen, tévedtem."

Azért neked sem sikerült egyedül kiszámolni egy tök egyszerű fogyasztást. A szelekciós szempontod meg... hogy is mondjam... nem vagyok benne biztos, hogy ez egy hosszan tartó, boldog, kiegyensúlyozott kapcsolat alapja. Sőt, az én fogalmaim szerint ez rémesen távol áll egy párkapcsolattól, de nem tisztem ítélkezni.


"Hogy engeszteljem ki?"

Sehogy. Inkább azon gondolkozzatok, hogyan tudnátok ezt a kapcsolatot tisztességesen lezárni.

2022. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy "A te szemed fénye mégjobban csillog. Vagy csukd be, vagy menj ki vele a sarokra pénzt keresni, hogy ne vesszen kárba." :P :D
2022. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Belinkeltem a kérdést, akkorát röhögött, hogy csak na 🤣 Nem gondolta, hogy a neten keresztül bebizonyítom 😉 Azért kikérte magának hogy lebutáztam, ezért nyilvánosan is bocsánatot kérek tőle mielőtt jön a sodrófa 😁 Valójában ő akart tesztelni, hogy mennyire vagyok engedelmes vele szemben olyanba is aminél egyértelmű hogy neki nincs igaza. A #9-esen most már ketten röhögünk, külön mutattam neki.
2022. aug. 8. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!