Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lapnak jobb a VRM része?

Melyik lapnak jobb a VRM része?

Figyelt kérdés

Asrock Z590 Steel Legend

ASUS ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI

GIGABYTE Z590 Aorus Ultra

MSI MPG Z590 Gaming Force


Ebben a 70-100 közötti kategóriában ezeket néztem, egy 11900k-t kéne stabilan ellátnia, szóval leginkább az volna fontos amelyiken a legerősebb, legjobb a VRM részleg. Persze ha van más tuti tipp ebben az árkategóriában, jöhet az is. Mostani Asus Prime-B560-Plus enyhén szólva izzik alatta.



2022. aug. 8. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

130W-os processzor alá nem is szokás B-s lapot tenni.


Szerintem a felsoroltak közül bármelyik jó lesz.

Nem a kérdéshez kapcsolódik, de nekem egyébként egy i7-12700KF ami szintén 130W körül eszik, egy ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 lapban 30-35°C-os VRM-el duruzsol.

Z-s chip készletnél már adnak a normális VRM kezelésre/hűtésre is.

2022. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lap már megvolt csak procit cseréltem, gondoltam hátha bírja stabilan, viszont hamar visszaveszi az órajelet, kizárásos alapon VRM miatt, mert a procin víz van, 60 fok fölé megy csak picivel.
2022. aug. 8. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Ezek közül érdemes választani:


[link]


De én nem tapsolnék el 70 rugót Z590-s lapra. Inkább adnám el amim van és vennék 12 gent :D


#1: a 11900K az nem 130 Wattos processzor. A PL2-je 250W, ha kikapcsolod a Tau Time Limitet akkor ennyit gond nélkül meg is lehet vele etetni :D

Ha nálad 30 fokos a VRM akkor az a 12700KF alapjáraton ketyeg.

2022. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magát a procit jó áron tudtam beszerezni, nem volt tervezett váltás, gondoltam akkor ennyit még szánnék rá és akkor pár évre lesz egy stabil konfigom.
2022. aug. 8. 23:34
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Amelyik alaplapon több van ezekből a processzor foglalat körül, az a legjobb vrm-be.

2022. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!