Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik generáció lett rosszabb?

Melyik generáció lett rosszabb?

Figyelt kérdés

Az intel 9. Generációja arról volt híres, hogy szinte semmi teljesítménybeli különbséget nem hozott az elődhöz képest. Pl a 9900 sem lett sokkal erősebb a 8700K-tol. Nem, hogy a 9700K amit gondolom már a gamereknek dobtak piacra a maga 8 szálával együtt a Ryzen 3000 megette mindegyiket reggelire. Mint a 11900 esetében amiből a K verzió csak egy marketing volt a hülyék átverésére. Elvileg pedig ez is játékosoknak lett tervezve. Mivel nem volt azért annyival erősebb, hogy megérjen 250 ezer forintot. Viszont a sima 11900 meg csak 140 ezer forint volt és erősebb volt mint egy húzott 11700K kevesebbet is fogyasztott cserébe nem volt olyan drága. Plusz még ha húztad ezeket a procikat akkor sokkal nagyobbat fogyasztottak mint bármi. Meg melegedtek mint az állat. Rosszabb mint a régi amd fx procik. De a fogyasztással a tizedik generáció sem büszkélkedhet. Meg most ez a 12. Gen sem lett olyan mint az AMD procik.

Eredetileg amúgy a tizedik generációhoz képest hozott lényeges különbséget a 11. Gen minden kategóriába. Játékteljesítményben. De nem tudom, hogy ilyen forrófejű procikat honnan sikerült össze gyártani.

Gyári hütővel az I3 10105 képes 100 fok fölé menni. Egy 4gbs RX 5500 mellett. Ez is 11. Gen proci csak szerencsére ez nem kapta meg a nevet.



2022. aug. 15. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj az ilyen kérdéseiddel, hogy te mindig "gémer" szemszögből indulsz ki, de a processzoroknak az csak egy nagyon kis részpiaca. A processzorokat nem a "gémerek" számára gyártják csak épp nekik is jó.


A 9900K majd 25%-kal combosabb, mint anno a 8700K volt. Aztán hogy ebből mennyit profitálsz a játékok alatt za senkit nem érdekel.


"Mint a 11900 esetében amiből a K verzió csak egy marketing volt a hülyék átverésére."

Vagy csak fogalmad sincs mit jelent a szorzózár mentesség azok számára akik kicsit mélyebben belenyúlnak a biosba. Rengeteg előnye van a K-nak amivel igencsak sok pluszhoz juthatsz - szintén nem játék alatt. Bár a 11900 az alapjában véve hulladák volt.


"Viszont a sima 11900 meg csak 140 ezer forint volt és erősebb volt mint egy húzott 11700K kevesebbet is fogyasztott cserébe nem volt olyan drága."


Erre hozhatnál valami pontos tesztet is. Én nem vagyok benne biztos, hogy a 11900 non-K a maga 65Wattos TDP-jével, azonos megszámmal erősebb lenne mint egy standard 11700K, főleg nem egy húzott 700K.


Ha meg kikapcsolod a TAU Time limitet akkor a 11900 is bekapkodja a 220Wattot..


"Meg most ez a 12. Gen sem lett olyan mint az AMD procik."

Hát azért szerintem lett ez olyan, mint a lassan két éve piacon lévő AMD procik :)


"Gyári hütővel az I3 10105 képes 100 fok fölé menni."


Ezt én nem tartom valószínűnek. A 10100 sem ment 80 fok fölé a gyári hűtővel, a 105 meg nem fogyaszt többet.


https://www.youtube.com/watch?v=yVLrAFEx5q0


"Ez is 11. Gen proci csak szerencsére ez nem kapta meg a nevet."


Biztos vagy benne? 16vs20 PCI-E sáv, UHD 630 vs UHD730..

2022. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak az FX-ek amellett hogy sokat ettek nem is voltak épp sebességben sehol azonos kategóriás Intel társaikhoz képest. Ezek meg oké tudnak fogyasztani, de aki megvesz egy 100k+-os procit annak nem hiszem hogy a villanyszámla gondot jelent, meg tesz rá egy normális hűtést és problem solved.
2022. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!