Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a router nem támogatja a 2...

Ez a router nem támogatja a 2 gigabites internetet?

Figyelt kérdés

A telekomnál most váltottam 2 gigabites netre és adtak hozzá új modemet. De nekem van itthon egy asus routerem ami ap módban üzemel és ez adja a wifit meg kábelen a netet.

Erről lenne szó:

[link]

De ennék a leírásban az van hogy gigabtes lan port van raja, ez most pontosan mit jelent? Hogy csak 1 gigabitet tud kezelni? És visszafogja az egészet?

Mert a speedtest szerint, jelenleg kábelen ugyan úgy 1 gigabit a net sebessége.



2022. aug. 26. 20:04
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:

Igen pontosan ezt jelenti. Csak 1 Gigabit/s a WAN port képessége.

Esetleg annyit tudsz tenni, hogy az Asus -t csak AP -ként használod és vezetékesen a szolgáltató ONT -éhez csatlakozol.

Vagy komolyabb 10 Gigabit/s routert veszel. Persze az már komolyan zsebbe nyúlós.

2022. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A szolgáltatás leírásában írják:

"1) A 2000Mbit/s szolgáltatás maximális letöltési sebességének teljes kihasználása egy eszközzel is lehetséges a GE-es interfészen keresztül – amennyiben olyan eszközzel rendelkezik az Előfizető, amelybe 2 db Ethernet kábelt lehet csatlakoztatni és az eszköz képes a 2 db Ethernet porton érkező sebességet összeadva kezelni, valamint amennyiben a végfelhasználói eszköz a szükséges rendszerkövetelményeknek megfelel.


A 2000 Mbit/s maximális letöltési sebességnek teljes kihasználása több eszköz (pl. notebook, tablet, okostelefon) egyidejű vezetékes vagy vezeték nélküli kapcsolódásával lehetséges, amennyiben a végfelhasználói eszközök a szükséges rendszerkövetelményeknek megfelelnek.


A 2000 Mbit/s szolgáltatás maximális kínált letöltési sebességének teljes kihasználása egy eszközzel is lehetséges a GE-es interfészen keresztül – amennyiben olyan eszközzel rendelkezik az Előfizető, amelybe 2 db Ethernet kábelt lehet csatlakoztatni és az eszköz képes a 2 db Ethernet porton érkező sebességet összeadva kezelni, valamint amennyiben a végfelhasználói eszköz a szükséges rendszerkövetelményeknek megfelel."

[link]


Tehát a szolgáltatónak olyan eszköze van, aminek Gigabit Ethernet portjai vannak, szóval egy porton keresztül nem húzol ki belőle 1 Gbps-nál többet, csak ha több portot "fűzöl" össze.

2022. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát ettől tartottam, sajnos a szolgáltató modembe már nincs hely mivel oda van bekötve a 3db iptv és 1 marad de abba meg a router megy.

Hát akkor ez így marad mert az 1 gigabit is bőven elegendő, és a 2 gigabitért a korábbihoz képest egy ezressel kell kevesebbet fizetni. Így annyira nem fáj a dolog, mondjuk ez nem tudom hogy jött ki nekik de én nem bánom :D

2022. aug. 26. 20:28
 4/15 A kérdező kommentje:
Van a gép alaplapján 1 db ethernet port, ha veszek bele egy pcie bővítőkártyát ami ad még egy ethernet portot és oda is bedugom a kábelt (így 2db lesz bedugva) akkor elérhetem a 2 gigabitet? Vagy ez így nem működne?
2022. aug. 26. 20:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom a Telekom legnagyobb csomagja 2Gbit, de én is az 1Gbit-et tudok csak használni, a router rendeszerem egy TP-Link Deco M9 Plus 3 darabos Mesh system, ami lefedi a 180M^2-es házat, nálunk 2 IPTV egység van, de a Wi-Fi hiába magas a jelminőség 300-400 Mbit/s-nál úgyse tud többet leadni és csak 1 gép van direktben a netre dugva kábellel és az is egy routerbe, szóval csak 1Gbit/s, de bőven elegendő, én is azért váltottam, mert olcsóbb lett...
2022. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért kevés neked az 1Gbps..?

Csak?

2022. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem kevés, csak ha már egyszer elérhető a nagyobb akkor miért ne használnám ki? Manapság 100+ gigás játékok vannak, a gyorsabb nettel hamarabb lejönnek. Így a kérdés még mindig él, a pluszba vett ethernet kártyával működne? Ha nem akkor el

is engedem az egészet, de ha igen akkor szívesen megcsinálnám.

2022. aug. 26. 21:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Vegyél 10 Gbit/s-os PCI-E bővítőkártyát, 2x1Gbit nem adódik össze.
2022. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: Hiába vesz 10 Gbps-os videokártyát, ha a szolgáltatói eszközön 1 Gbps-os portok vannak.


"2x1Gbit nem adódik össze."

De, megoldható:

[link]

2022. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Nem tudtam, hogy ez működhet ilyen módon. Köszönöm a helyreigazítást.
2022. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!