Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság átlagosan mennyi...

Manapság átlagosan mennyi ideig működik egy számitógép monitor rendszeres használat mellett mielőtt elromlik?

Figyelt kérdés
Én hét éve vásároltam egyet és minden nap használom úgy 4-5 órát és egy ideje sorra égnek ki rajta a pixelek,(persze ebben benne van, hogy mennyire szerencsés az ember, mert ha balszerencsések vagyunk akkor egy hét vagy egy hónap után is elromolhat) ez kezdődött Februárban egyetlen kiégett pixelből, mostanra már egy fél centi vastag fekete pixel sáv van a kijelzőn teljes hosszában. Ezért érdeklődöm, hogy ha már réginek számit akkor meg van értve, hogy már a végét járja.

2022. aug. 31. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Jelenlegi monitorom 13ezer órát ment már, 4 éves és semmi baja nincs. A gyártó szokott adni egy átlagos élettartamot, az egyik monitorunknak azt hiszem 30ezer órát adtak meg. Van egy tizen akárhány éves monitorom másodlagos monitornak, aminek van egy ismert típushibája hogy az érintkezések széjönnek és csíkok jelennek meg, viszont ezt könnyen lehet javítani házilag is, ezen kívül semmi gond nincs vele.
2022. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A monitorom 10+ éves, már 2x volt szervízben kisebb hibával. És még bírja, napi 8-10 óra használat.
2022. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy 20 éves LCD moncsim. Én cseréltem benne kondikat, tápellátási gondjai akadtak az elöregedő alkatrészek miatt.

Ezen kívül semmi baja, a cserével tökéletesen megy. P4 retro gép mellett van, néha manapság is leülök mellé nosztalgiázni.

2022. szept. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat.
2022. szept. 1. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!