Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen energiatakarékos...

Milyen energiatakarékos torrent-ezési alternatíva létezik asztali PC kiváltására?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy szeretném az asztali gépem teljesen elhagyni torrentezés szempontjából.

A pincében van gigabites internet, ott szeretnék üzemeltetni valamilyen készüléket.


Teljesen laikusként vágnék bele, ezért örülnék ha hozzáértők részletesen válaszolnának.

Tisztában vagyok azzal, hogy kell egy eszköz amibe HDD-ket rakok, majd az eszközt kábel segítségével csatlakoztatom az internetre.

Viszont hogyan seedelek majd arról?

Interneten keresztül hozzáférhetek majd, és amit letöltök az eszközre azt a PC-ről is elérhetem?

Meg persze azt is bekell állítani, hogy milyen sávszélességgel seedeljek majd.

Ugye én ezeket az asztali torrent kliensben megoldottam.



Szóval hálás lennék ha valaki leírná hogyan működik mindez.



2022. szept. 2. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
kalózkodás bűncselekmény
2022. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
64%

[link]


kell valami kicsike pc akkor is


ami ugymond torrent server lesz


lehet benne is vagy kulso tarhely is amin lesznek


fentit csak azert linkeltem hogy olyan is van


sokfele megoldas letezik, hasonlo mini/micro pc k leteznek de talan ez a legkisebb


akar egy hasznalt laptopot is vehetsz a celra amibe benyomsz egy nagy tarhelyet vagy kulsot nyomsz ra


az talan egyszerubb es akkor kozvetlen tudod kezelni nem kell annyit halozattal vagy megjelenitovel, beviteli eszkozzel, bajlodnod

2022. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A torrentezés nem bűncselekmény, és egy szóval sem írta mit akar torrentezni innentől kezdve nem kell gyanusítani.


Amúgy mivel gondolom a költségcsökkentés a lényeg a szerverbérlés ugye nem játszik? Mert azzal ténylegesen nem fogyasztanál otthon, max amíg a szerverről letöltöd az otthoni gépedre amire szükséged van.


Mindenesetre én is egy alacsony fogyasztású kis gépet raknék össze, ilyen felhasználásra ténylegesen lehet mindenből a legkisebb fogyasztásút venni akár, bár a 2-es által linkelt megoldás is jó, sőt, csak amennyire tudom ott azért teljesen más rendszert kell hozzá használni.

2022. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

#3


"mit akar torrentezni"


Szerinted?

2022. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy (Synology) NAS-t..
2022. szept. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy Raspberry Pi bőven megfelel erre a célra.
2022. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a routeren van Usb csatlakozó és lehet rárakni OpenWrt rendszert, akkor azzal is megoldható.
2022. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Van, amelyiknél a gyári firmware is tudja (pl Asus routerek között van ilyen), bár nem tudom, mennyire jó ötlet leterhelni vele az amúgy sem izmos routert.
2022. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy RP-re ráköthető 6db 6TB HDD..?
2022. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: Mi a pék faxának annyi? Egyébként 4 USB port van rajta, szóval 4-et tuti rá lehet tenni.
2022. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!