Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop billentyűzeten csak...

Laptop billentyűzeten csak pár gomb működik. Egyik napról a másikra történt a dolog.Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

ASUS x550C laptop. Win 10. 64 bites

“a”d”l”f”y”b”n és az enter kivételével az összes többi nem reagál.

Tegnap még az F helyett ment az enter illetve az A gombra “a01” irt. Előtte minden flottul működött.

Numlock nincs benyomva.

Van rá megoldás vagy csak az újra telepítés?

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. szept. 12. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább hardveres hibának tűnik. Belefolyt valami?

Esetleg kicsúszott a szalagkábel a csatlakozóból. (Bár ez nagyon nehezen fordulhat elő, én is csak hallomásból tudok ilyenről)

2022. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Így kell szétszedni, ha arra kerül a sor.

Tehát az egész palmrestet egyben kell lepattintani a csavarok kiszedése után. Ha nincs pattintód, akkor használhatod pl az oltási igazolványodat (vagy bármilyen plasztikkártyát)

2022. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rácsaptál, földhözvágtad, vagy beleöntötted a kakaót..?
2022. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod!

Nem folyt be semmi, viszont szétszedtem a video alapján (poros volt) kitakarítottam de a hiba sajnos továbbra is fent áll.

Lehet h túl hevült volna ?

Próbáltam már a billentyűzet illesztőprogramának eltávolítását is, de az se segített.

Futtattam hiba keresőt ami nem talált semmit.

Tanácstalan vagyok

2022. szept. 12. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy csatlakozó, vagy a billentyűzet lesz. remélhetőleg utóbbi. próbálj olyan cserebillentyűzetet találni akkor, amit le tudsz tesztelni vásárlás előtt.


Ha nem a bill a gond, akkor a csatlakozó... az viszont mivel az alaplapon van, szerviz és forrasztás.


esetleg még a szoftveres részt ki tudod iktatni azzal, hogy teszel fel egy linux live rendszert, ami tud azonnal futni egy pendriveról telepítés nélkül. tehát így akkor kizárnál mindent szoftveres oldalról

2022. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!