Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI Z270 GAMING M7 alaplappal...

MSI Z270 GAMING M7 alaplappal kompatibilis egy Asus 3090 TI videokártya? Vagy MSI-t kell vegyek abból is?

Figyelt kérdés
Bocs ha amatőr kérdés.

2022. szept. 18. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen a márka.

Az alaplapnál a csatlakozás számít - az adatlap szerint:

[link]

3 darab PCI Express 3.0 x16-os csatlakozóval rendelkezik, a kinézett videokártya:

[link]

meg PCI Express 4.0 x16-os csatlakozóval rendelkezik - szóval fizikailag bele fog menni, esetleg nem fogja tudni kihasználni a teljes sebességét:

[link]

bár ennek gyakorlatban nem lesz akkora jelentősége:

[link]

2022. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Gond nélkül fog menni a videókártya az alaplapban. A PCI-Express sávszélesség sme lesz gond, mivel a 7700K igy is úgy is kevés ehhez a kártyához.
2022. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Az MSI egy gyártó aki az Nvidia által gyártott GPU-t építi bele a saját tervezésű nyákjába.

Ugyan ez igaz minden sok más hardverre is, még az alaplapokra is.

Az MSI alaplapodon sem az MSI által fejlesztett chip készlet van (javarészt) hanem már előre legyártott (Intel, AMD) alkatrészeket szerelnek a lapba.


Az Nvidia, AMD legyárt egy fő komponenst, az "agyát" (GPU) a hardvernek, a VGA gyártók pl. Asus, Gigabyte, MSI, EVGA stb. pedig ezt az "agyat" felhasználva gyártják le a videokártyát.

Szóval a lényeg, hogy bármi bármivel kompatibilis, nincs kötelező márkaazonosság.

Ez olyan mint az autógumi, ott is csak a méretnek kell egyeznie, bármilyen márkát tehetsz a felnire.

2022. szept. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még egy közel 20 éves PCI-E lapban is elindulna a kártya a szabvány az szabvány maradt.
2022. szept. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát, ha jól értem itt a PCI, ami a kulcs. Mivel a kártyám 4 PCI-al, az alaplap pedig csak 3-al rendelkezik, így kártya sebességét nem tudnám kihasználni ha jól értem. (javítsatok ki ha tévednék)

Grafikus munkára tervezném beszerezni ezt a videokártyát, és a 21 Gbps miatt szimpatikus. Így is megéri erre a munkára beszereznem ezt a kártyát, vagy ugyanott vagyok egy 3080-al pl?

2022. szept. 19. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
Grafikus munkában nem tudom mekkora előnyt jelent a 3090Ti a 3080-hoz képest, de a kártya felára az brutális. Biztos megéri?
2022. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!