Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelentenek ezek az üzenete...

Mit jelentenek ezek az üzenetek? PXE-E53: No boot filename received PXE-MOF:Exiting Intel Boot Agent?

Figyelt kérdés
Dell asztaligépemben van egy HDD amin Windows 10 van. Ezt a HDD-t kicseréltem egy SSD-re amin már volt egy Windows 10 telepítve, de ezen a gépen nem indult el, így vissza cseréltem a HDD-re,de minden Windows indulás előtt a fenti üzeneteket írja ki. Mit lehet vele tenni?

2022. szept. 23. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Be van kapcsolva a gépen a hálózatról történő rendszerindítás (Network boot, PXE), de a mivel a router DHCP-szervere nem küldi el a távolról való rendszerindításhoz szükséges adatokat (a TFTP szervert, illetve az arról letölthető rendszerindító állományt), így a hálózati rendszerindítás meghiúsul - erről kapsz visszajelzést. Kapcsold ki a BIOS-ban/UEFI-ben a hálózatról történő rendszerindítást/tedd a HDD után és nem fog jelentkezni a hibaüzenet.
2022. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sikerült megoldási, már egyből indul a Windows. F2 gombot nyomogattam belépett a biosba vagy uefi-be nem tudom mi a neve már ennek és ott a boot sequance menüben a HDD-t első helyre raktam a nyilakkal
2022. szept. 23. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!