Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van vagy a közeljövőben lesz...

Van vagy a közeljövőben lesz olyan játék amihez a 6 szálas 8 szálas processzorok nem elegendőek?

Figyelt kérdés

Itt gondolok a 6 mag 6 szálasokra. És leginkább a 4 magos de 8 szálas procikra. Gondolom a HT nélküli 8 magos I7 9700 azért még tovább elég lesz. Azért látszik a játékokon és különféle programokon, hogy hiába nagyon erős egy cpu, hogyha az adott programnak ígyis-úgyis több feldolgozó szálra vagy éppen fizikai magra van képes ahhoz, hogy normálisan fusson. Pl I3 9350K 5.3GHz-ra húzva is szeret néhány újabb pláne multis játéknál néha megakadni vagy magas fps ellenére is szaggatni pár másodpercig a képet. Ez még talán vállalható lenne. Ilyen 5 éves játékokból pedig 120+ fpst is kitud hozni stabilan. De az avg fps is elvileg kevesebb 4 maggal. Mert láttam egy videót ahol megnézték mire képes a Ryzen 5 5950X magas órajelen kikapcsolt magokkal. Meg eleve jobb ha nincsen egyátalán ilyen baj. Viszont egy Pentium Gold G6400-as processzor már tényleg vállalhatatlan a legtöbb új cím alatt. Mert a magas fps érték ellenére is olyan mintha laggolna az egész játék. Na meg egy Warzone, BF 2042 alatt nem tudja még a 60 fix fps-t sem tartani. Semmilyen beállításon. RX Vega 64 mellett.

Nem is értem minek gyártják még mindig ezeket a Pentiumokat pláne 2 maggal amikor már nem 20 ezer forintokat kérnek el értük mint régen a Coffe Lake, Kaby Lake időkben. És már annyi pénzt sem érnének. Egy Ivy Bridge I5 jobb mint ezek. Sőt még szerintem egy I5 650 is.



2022. okt. 11. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Na most akkor arra vagy kíváncsi, hogy 1000 fps-el fog-e menni vagy hogy egyáltalán települni hajlandó lesz-e?


A mondat első felére a válasz igen, a másodira az , hogy lesz, de soká (kb úgy 2100 környékén)

2022. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem.

Minden játék alapvetően konzolra készül, mert azokon van nagyobb bevétel. Ott pedig 8 magos AMD procik dolgoznak. A következő 5-6 évben nem jöhet ki olyan játek, aminek ne lenne elég a 8szál.

2022. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Arra vagyok kiváncsi leginkább, hogy jól fog e menni és stabilan tudja tartani azt az adott fpst úgy, hogy ennek ellenére sem legyenek olyanok, hogy magas ugyan az fps. Mégis olyan mintha 15-el menne. Meg random eltűnő pályarészek ugye. Mert végülis elindulni elindul egy Pentiumon is bár lehet, hogy hamarosan olyan játék jön ami nem. Bár ilyen problémám szerencsére nincs.

#2 Igen viszont azok gondolom 16 szálasak.

2022. okt. 11. 14:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve a következő gen konzolok lehet már nem olyan soká jönnek.
2022. okt. 11. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Spiderman Remastered ray tracinggel. Ha abból indulunk ki hogy ez egy 2018 as játék felturbózva akkor várható hogy a közeljövőben érkező nyílt világú játékok ray tracinggel térdre fogják kényszeríteni a 6 8 szálas procikat amik ugye i7 9700 kivételével csak 4 6 magosak is.


Mondjuk új generációs 4 6 magos procikkal nyilván jól játszhatóak lesznek de így lassan 2023 ban nem érdemes 4 magos procival építeni gamer gépet.


Még ez olyan hogy sokan nem tudják milyen gördülékeny élmény az ha van egy 10 12 magos erős procid 32 giga rammal és lazán mehet tucatnyi dolog a háttérben játék mellett nem kell mindent bezárogatni.


Aki több monitoros setupot használ az végképp ne menjen 6 mag alá szerintem.

2022. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Térdre fogják kényszeríteni a 6-8 szálas procikat? Tehát akkor most a kevés szál vagy kevés mag miatt teljesítménytől függetlenül? Vagy ezek a procik pl. I3 12100, I5 9600, I7 9700F ugyanúgy vagy jobban fogják bírni mint egy pl egy Ryzen 5 1600 vagy I7 4930K?
2022. okt. 11. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ryzen 5 1600 szerintem még jó lesz csak nem fog ilyen 120 140 fpst produkálni hanem inkább 60 70.


A 4930k már nagyon öreg és gyors ramokat se kezel szerintem így arra nem számítanék. 9600 necces mert csak 6 mag 6 szál viszont 12100 szerintem nagyjából jó mert marha gyors 1 szálon a többiekhez képest a 9700 meg azért csak 8 magos így az se lesz vészes

2022. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!