Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jack dugós mikrofont lehetne...

Jack dugós mikrofont lehetne valahogy usb-n keresztül használni?

Figyelt kérdés
Az usb mikrofonokban valami chip van?Nekem egy hagyományos jack dugós van de lehet veszek egy dac-ot és ezen a dac-on csak fejhallgató csatlakozó van viszont mikrofonra még plusz nem akarok egy csomó pénzt költeni pláne,hogy csak alkalmanként használom.

2022. nov. 14. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amiről tudok, hogy vannak USB hangkártyák és azokba lehet mikrofont és fejhallgatót dugni.
2022. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2022. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem még olyan tippet mondtak,hogy hagyjam bekapcsolva az alaplapi hangkártyát és arról menne a mikrofon de nem tudom az nem e zavarna be egy usb cuccnak pl driver szinten vagy ilyesmi.
2022. nov. 14. 12:14
 4/14 anonim ***** válasza:

A Windowsok már egy ideje több hangkártyával is elbírnak. A többi rész a chipset kérdése szerintem.

Amiről még hallottam régebben, hogy egyes esetekben áthallani az egér scrollozását stb, de hogy ez hangkártya vagy chipset kérdés azt nem tudom és azt se, hogy mostanában ez mennyire gyakori..

2022. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az usb mikrofonokban valami chip van?"

Igen, egy analóg-digitális konverter (ADC).


"de lehet veszek egy dac-ot és ezen a dac-on csak fejhallgató csatlakozó van"

Igen, mert az a fordítottja.

Ha mikrofont is akarsz használni, ahhoz hangkártya kell.


Ha a mikrofonnak (gyártó? típus?) kicsi - 3,5 mm-es - jack dugója van, akkor feltehetőleg olcsó elektret/dinamikus mikrofon, amhez nem kell fantomtáp, így a szimpla konzumer hangkártyáról - akár az alaplapi hangkártyáról - is működtethető.

2022. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kell külön hangkártya hozzá, az alaplapi mikrofon bemenettel ugyanúgy fog működni mint most.
2022. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5/


De van olyan dac amin van mikrofon csatlakozó is én most egy FiiO E10K-t néztem az asus xonar u5 hangkártyámat akarom kiváltani vele azon ugye minden csatlakozó is van itt meg kis kompromisszum ,ugyan én nem fejhallgatót hajtanék meg leginkább hanem hangfalat egy microlab solo 6c-t.

2022. nov. 14. 13:37
 8/14 A kérdező kommentje:

6/


Most egyenlőre egy usb hangkártyáról megy a mikrofon asus xonar u5-ről alaplapi hangkártyát anno még bios-ban kikapcsoltam.

Egyébként csak egy alap genius mikrofonról van szó ilyenről [link]

2022. nov. 14. 13:40
 9/14 anonim ***** válasza:

"De van olyan dac amin van mikrofon csatlakozó is"

Az már nem DAC.

A DAC a Digital Analaog Converter - digitális-analóg átalakító - megnevezése, egy olyan eszköz, ami a bemenetére érkező tömörítetlen digitális jelet egyből analóg jellé alakítja. Attól különbözik a hangkártyától, hogy nem rendelkezik DSP-vel, digitális jelfeldolgozó egységgel (ami tudná effektezni a bejövő digitális jelet), illetve nem kezel több, egymástól független ki- és bemenetet.


"én most egy FiiO E10K-t néztem"

Az egy szimpla DAC, azon nincs mikrofon-bemenet.


"az asus xonar u5 hangkártyámat akarom kiváltani vele azon ugye minden csatlakozó is"

Az meg egy hangkártya, amin van mikrofonbemenet (a csatlakozós oldalát nézve balról az első)


"ugyan én nem fejhallgatót hajtanék meg leginkább hanem hangfalat egy microlab solo 6c-t"

Az meg vonalbemeneti jelet vár - az említett FiiO E10K vonalkimenetére (Line Out) kell kötni.

2022. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Asztali gépen és laptopon is van(!) Jack mic mama. Azt használd!

Ha Jack dugót erőből bedugod az usb aljzatba annak nem lesz jó vége...

2022. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!