Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv, elment mellettem a...

Csedeg kérdése:

Üdv, elment mellettem a fejlődés! ATX gépem alaplapja tönkrement(Asus p8b75V),microAtx alaplapra át tudom- e rakni a többi dolgot? 2030 proci, ddr3 memória, stb.Nem extra, csak egy relatíve gyors gépet szeretnék, ami nem fagy le állandóan.

Figyelt kérdés

2022. nov. 20. 06:03
 1/10 elistvan ***** válasza:
Miért ne tudnád? Mondjuk azt nem írtad hány ramslot lenne azon a micro atx lapon amit vennél. (Gyanítom használtam.) A többi simán áttehetető.
2022. nov. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem igazán tudom, mi a különbség az ATX és a microATX között a méreten kívül.
2022. nov. 20. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Azon kívül semmi.
2022. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Át tudod, persze.

Foglalatra figyelj, hogy 1155 legyen, illetve hogy a.BIOS frissítve legyen. (7# (hetven akárhány) számozás esetén nem szükséges, 6# (hatvan alárhány) számozás esetén lehet rá szükség abban az esetben, ha sandy bridge procival volt használva.


[link]

Lehet ATX és mATX is. Amibe befért a nagyobb, abba a kisebb is be fog. Figyelj majd beszerelésnél a távtartókra, hogy jó helyen legyenek, a lyukaknál.

Illetve kiválasztásnál, hogy egyrészt valamelyik ATX szabványú méret legyen (fujitsu, dell, hp szeretnek egyedi lapokat csinálni)

Illetve valamiért retek sok hobásat árulnak. Olvasd el alaposan a leírásokat, meg teszteld a funkciókat vásárláskor: hang, sata, usb csatlakozók...


Nem vagyok benne biztos, hogy megéri amúgy vacakolni vele...

2022. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ha egy relatíve gyors gépet szeretnél és mindenáron 1155-ös alaplapban gondolkodsz, akkor a G2030 helyett vegyél legalább egy i5-2400, vagy egy i5-2500-at. A hardveraprón 3-5 ezerért már utánad dobják, az ereje viszont a G2030-hoz képest ég és föld.
2022. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 elistvan ***** válasza:
Akkor már inkább 3. genericiós i5-öt, mert teljesítményben kicsi a különbség, viszont a hőleadása sokkal jobb kisebb nanométeres, kevesebbet fogyaszt kevésbé melegszik.
2022. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a különbség hogy a matx lapban csak 4db pcie slot hely van és nem 7... Ettől rövidebb.
2022. nov. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 elistvan ***** válasza:
Van ahol kevesebb a ramslot 4 helyett csak kettő, gagyibb vrm van rápakolva. Kevesebb sata, sokminden lehet.
2022. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8/

Nem azt mondtam hogy 4db van, hanem azt hogy 4db hely van. Atx-en is kevés az olyan lap ahol 7db pcie foglalat van beforrasztva.

2022. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hasznos volt, így tervezek akkor. ATX lapot nem igazán találok DDR 3 ast, viszont most eléggé karcsú a keretem, ezért kell mindent hasznosítanom a régiből.
2022. nov. 20. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!