Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami megoldás arra,...

Van valami megoldás arra, hogy olykor gondol egyet a laptopom és 0,88 GHZ-re áll be a processzora amitől elviselhetetlenül lassú lesz?

Figyelt kérdés

Nem mai darab egy 8-9 éves Dell Latitude harmadik generációs I5-el de láttam fórumokon hogy jóval újabb modelleket is érintett már mert elvileg egy Windows frissítés okozza. Van akinek még ennél is alacsonyabb órajelre állt be. Úgy tűnik csak inteles gépeket érint.


Nincs 2 éve hogy pasztáztam és nem is erőlködik a hűtése szóval amiatt sem lehet.

A másik hogy az energiagazdálkodást is már teljesítménycentrikusra állítottam de ez sem segített.



2022. nov. 20. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Átállítod az energiagazdálkodást kiegyensúlyozottra vagy teljesítménycentrikusra és akkor nem fog lemenni alap órajelre.
2022. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Kérdésem utolsó sora lemaradt? :D
2022. nov. 20. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Az le. Ha nem a melegedés miatt vesz ennyire vissza és teljesítménycentrikuson van akkor van ott valamilyne windows bug, ami szétbarmolja az energiagazdálkodást.


Mindkét helyen átállítottad az energiagazdálkodást ? ( akkunál is és töltőnél is ? ).

2022. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen. Közben észrevettem hogy speciális energiaséma beállításoknál a minimális processzortelejsítmény 5% ra volt véve most azt is 100% ra vettem de így sem lett több mint 0,88 ghz.


Egyébként marha fura mert ha leveszem töltőről akkor fel tud menni a szokásos 2.9-3 GHZ-re.

2022. nov. 20. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Kivehető akkus?

Ha igen, és nem beépített akkor vedd ki az akkut, töltőről kapcsold be, és az eszközkezelőben a telepek fül alatt jobb klikk és eltávolítás erre:

Microsoft Surface ACPI-Compliant Control Method Battery


Ha van Microsoft tápadapter, azt is távolítsd el.

Indítsd újra a gépet előtte persze tedd vissza az akkut, az eltávolított illesztők automatikusan települni fognak, remélhetőleg már helyesen, és helyreáll az energiagazdálkodás is és a CPU órajel.

2022. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!