Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan létezik, hogy van két...

Olyan létezik, hogy van két számítógép és össze vannak kötve valamilyen kábellel és csak az egyik számítógépben van ram tehát mindkét számítógép azt az egy RAM-ot használja?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk a két gépen fut egy os és programok. De két processzor van, minden gépben egy. És akkor mindegy melyik gépbe dugjuk a monitort meg az eszközöket mert a két gép egy, és bármelyik gépbe dugunk valamit ugyanúgy érzékeli az os.


Ilyen létezik?


Vagy esetleg kettőnél több gépet is össze lehet így kötni?



#processzor #RAM #RDMA #hálózati ram
2023. jan. 7. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Legalább is lakossági egyszerű hardverekkel biztos nem.
2023. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De volt már rá példa hogy valaki ilyet csinált? Tehát lehetséges ilyet csinálni?
2023. jan. 7. 15:30
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
nem nem lehet meg nincs is ertelme miert akarod ezt csinalni? a ram lenyege hogy gyors ott van proci mellett nem ez
2023. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Túl lassan érné el a processzor a ramot, iszonyatosan lassan működne az egyik gép.
2023. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy írtam az első válaszba, lakossági piacra szánt hardverekkel biztos nem.
2023. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

infiniband-dal sem lehet? ott van valami rdma

infiniband pci-e kártyát lehet kapni 30-40 ezerért. ha azzal összekötnék két gépet, az mire lenne jó az ip kapcsolaton kívül?

2023. jan. 7. 16:02
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
30-40 ezer? na tessek ez pont a 2 kozott van [link]
2023. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Tehát: van egy működő gép és egy működésképtelen. Mindkettőben van proci. Én simán össze tudom kötni őket. Akár spárgával is. 🥴
2023. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Vannak olyan szerverek amik felhasználják egymás használaton kívüli ramját de ha nincsen sajátjuk azok sem fognak elindulni.

Teljesítménycsökkenés miatt nem is érné meg csak a másik ramjára hagyatkozni.

2023. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es: Köszönöm


De ezek szerint olyan nincs hogy két gépen fut egy operációs rendszer? De olyat hallottam hogy egy program két gépen fut. Azt hogy oldják meg?

2023. jan. 7. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!