Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha gyenge a videokártyához a...

Ha gyenge a videokártyához a processzor akkor a kiírt értékig gyengíti vissza a kártya erejét vagy még gyengébb lesz?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy RTX 2080 Ti. Beteszünk mellé egy ténylegesen gyenge processzort mondjuk egy Ryzen 5 1400 vagy I3 7300-ast. Utóbbi mondjuk a 2 mag miatt szerintem egy neki való GTX 1650 vagy 3050 mellett is kevesebb fpst tudna akkor is ha a videokártya 100%-on lenne terhelve.

Most nem tudom valamilyen felbontáson a kártyát mondjuk 70%-ban hajtja ki. Gondolom a felbontás mindegy mert a bottleneck az bottleneck mind1 a felbontás. Ami szerintem nagyjából sima RTX 2080 szint. Tegyük fel ezt kihajtja a proci vagy van mellette egy szintén nem combos de éppen elegendő processzor mondjuk I7 6700K. És a 2080 Ti-vel ha maxon menne lenne 100fps a játékban. Az 2080-on van 70 fps. A Ti-t meg a Ryzen 1400 vissza fogja msi afterburner szerint 70%-ig. Akkor itt is 70-80 lesz az fps. Vagy kevesebb mondjuk 50.

Mert láttam, hogy a CoD Warzone egyet letesztelték úgy, hogy egy RTX 3060 mellé betettek egy I7 860-at Ami nagyon nem volt elég neki. És a játék minden felbontáson 50 fps-el ment. 60+ soha nem volt meg. Kivéve 4K-ban kezdett el kevesebb lenni. De amikor az I7 940 mellett egy GTX 1070 volt. Ami szintén bottleneck volt csak nem nagy. De ez egy olyan játék ahol minden esetben van egy kis bottleneck. Még ha pedig sokkal erősebb kártyát is kihajt más játékokban. Akkor Full HD-ban Ultrán lazán volt 70 avg fps. Ugyanazokkal a beállításokkal. Akkor ezért nem éri meg azt csinálni, hogyha van egy I3 7300-ad. És van 210 ezred de csak vga-ra akkor veszel használtan egy RTX 3080-at. Majd pedig gyűjtesz és jó pár hónap múlva veszel hozzá 1440p-re egy Ryzen 5 3600-at + alaplapot. Vagyis ez a legolcsóbb használtan beszerezhető kombo ami elég neki. Én mondjuk I5 10400-ból indulok ki de az elvileg ugyanezt tudja. 1080p-ben meg eleve nagyon drága proci kéne, hogy maxon menjen. De ez nem is Full HD kártya egyáltalán. Ryzen 3 4100 mellé még van amikor ajánlanak RTX 3080-at azért mert ott még elvileg nem lenne nagy bottleneck és az még bele fér. De I3 10100-nál már azt mondják, hogy RTX 3070 felett akkor sem vegyél semmit ha van rá kereted. Pedig a Ryzen nem is sokkal erősebb.



2023. jan. 8. 05:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Csak arra nem gondolsz, hogy a kérdezőnek lehet, hogy nagyobb a monitorja ezek a kártyák simán elegek lehetnek 1440p-re is már.
2023. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 Na igen meg az RT és a DLSS.
2023. jan. 8. 18:29
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez a 2060 és 3050 csak rtx vakítás. A mai játékokhoz bekapcsolt rtx-nél, már min. ajánlott az rtx3060ti/3070/3080/ti.
2023. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#11 Gondoltam rá, de nincs neki nagyobb monitorja. Ha lenne neki beleírta volna a kérdésbe. Amúgy is csak a max meg átlag fps-t nézi a kérdező, nem pedig a minimumot. Hiába lenne neki 60fps átlagban ha ledropolna sűrűn az alá. Arról nem is beszélve, hogy az fx procik már a saját korukban sem voltak királyok játékra, a mai(fentebb említett warzone vagy ray tracinges) játékokra pedig nagyon kevesek mindegy mit állít be.
2023. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom a felbontás mindegy mert a bottleneck az bottleneck mind1 a felbontás"


Hát pont hogy nem mind1 a felbontás. A bottlenecket nem úgy kell elképzelni hogy mondjuk van egy 0-10 es skála processzor és videókártya erősségben akkor egy 8-as erősségű kártyának mindig 8-as erősségű proci kell. Eleve pl Nvidia kártyákra bizonyítottan rosszabb hatással van a bottleneck és több teljesítményt vesztenek mint a Radeonok hiába hasonlóan erősek ha 100% on mennek.


Játéktól és grafikai beállításoktól is nagyban függ mikor van bottleneck.


"Valamilyen felbontáson mondjuk 70%-on hajtja ki"


Nem mind1 milyen felbontáson 70 mert ha mondjuk 1080p ben akkor az 1440p-ben már lehet 90 vagy akár 100% is meglesz.


Ilyenkor az van hogy egy játékban a proci nem bír egy adott FPS értéknél többet kipréselni magából. Nyilván ezt kisebb felbontáson könnyebb elérni de ha felveszed 4K-ra akkor ott más a szitu ott a kártya már nem fogja tudni megütni azt az értéket ami a proci limitje volt 1080p-n.


Vedd meg szerintem a 2060 supert de idővel ne maradjon el a többi rész fejlesztése.


Nekem 1080 volt jó pár évig és a 2060 super kicsit még erősebb is így tapasztalatból tudom hogy a legtöbb pár éves játékot is már 1440p-ben is játszani tudnád 60 FPS vagy többel. Nyilván nem Cyberpunk vagy RDR2 maxon de na...

2023. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!